R e k l a m a

Wieluń: 30-latek ukradł rower. Zatrzymał go właściciel jednośladu i jego kolega

R e k l a m a

Nawet do pięciu lat pozbawienia wolności grozi mężczyźnie, który ukradł rower zaparkowany przed jednym z lokali gastronomicznych w Wieluniu. Do ujęcia złodzieja doszło dzięki czujności i szybkiej reakcji właściciela oraz jego kompana. Ostatecznie rower wrócił do prawowitego właściciela.

Zgłoszenie o obywatelskim ujęciu sprawcy kradzieży roweru wpłynęło do wieluńskich policjantów w niedzielę, 1 sierpnia 2021 roku, po godz. 18:00. Na miejsce natychmiast skierowano patrol mundurowych.

R e k l a m a | Dalsza część artykułu pod reklamą

– Na miejscu zastano pokrzywdzonego 75-letniego mężczyznę oraz jego 58-letniego kolegę, którzy ujęli sprawcę kradzieży – relacjonuje st. asp. Katarzyna Grela z wieluńskiej policji. I dodaje, że obaj przebywając w jednym z lokali gastronomicznych w Wieluniu zauważyli mężczyznę, który wsiada na zaparkowany, niezabezpieczony rower należący do 75-latka i odjeżdża.

Mężczyźni natychmiast zareagowali i pobiegli za oddalającym się jednośladem. Po ujęciu złodzieja natychmiast zadzwonili po policję.

– 30-letni sprawca kradzieży jest doskonale znany wieluńskim policjantom. Był już wielokrotnie notowany za różne przestępstwa. Badanie policyjnym alkomatem wykazało, iż znajduje się w stanie nietrzeźwości. Miał 1,8 promila alkoholu w organizmie – informuje st. asp. Katarzyna Grela.

Mężczyzna został zatrzymany przez mundurowych i spędził noc w policyjnym areszcie. Usłyszy zarzut kradzieży, za który grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności. Natomiast kierowanie rowerem w stanie nietrzeźwości jest wykroczeniem, za które grozi areszt lub grzywna.

R e k l a m a

ZOBACZ TEŻ

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
R e k l a m a
R e k l a m a

SPOŁECZNOŚĆ

8,647fanówPolub nas
807obserwującychObserwuj
8obserwującychObserwuj

KOMENTOWANE

R e k l a m a

NAJNOWSZE

R e k l a m a
0
Podziel się swoją opiniąx