R e k l a m a

Dwaj kierowcy pożegnali się z prawem jazdy w powiecie pajęczańskim. Jednym z nich mieszkaniec Wielunia

R e k l a m a

Dwóch młodych kierowców, którzy przekroczyli prędkość o ponad 50 km/h w obszarze zabudowanym, zatrzymali funkcjonariusze pajęczańskiej drogówki. Jednym z zatrzymanych kierowców był 19-letni mieszkaniec Wielunia.

W pierwszych dniach sierpnia 19-letni mieszkaniec Wielunia oraz 25-letni mieszkaniec Radomska zostali zatrzymani w powiecie pajęczańskim po tym, jak przekroczyli dopuszczalną prędkość o ponad 50 km/h. Jak informuje asp. Marcin Pawełoszek z pajęczańskiej policji, dwaj młodzi kierowcy pożegnali się z prawem jazdy na trzy miesiące oraz zostali ukarani wysokimi mandatami, a do ich kont przypisano 10 punktów karnych.

R e k l a m a | Dalsza część artykułu pod reklamą

– Pamiętajmy, że nadmierna prędkość to główna przyczyna wypadków drogowych. Przekraczając ją, stwarzamy zagrożenie zarówno dla innych kierujących, jak i dla pieszych czy rowerzystów, którzy w konfrontacji z samochodem pozostają bez szans – przestrzega asp. Marcin Pawełoszek.

Policjanci przypominają, że zgodnie z obowiązującymi przepisami, prawo jazdy zostaje zatrzymane na okres trzech miesięcy kierującemu, który w obszarze zabudowanym przekroczył prędkość o więcej niż 50 km/h. Jeśli kierowca zostanie w tym czasie zatrzymany „za kółkiem”, okres ten wydłuży się do sześciu miesięcy. Kolejnym etapem będzie całkowite cofnięcie uprawnień do kierowania pojazdami.

R e k l a m a

ZOBACZ TEŻ

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
R e k l a m a
R e k l a m a

SPOŁECZNOŚĆ

8,753fanówPolub nas
809obserwującychObserwuj
8obserwującychObserwuj

KOMENTOWANE

R e k l a m a

NAJNOWSZE

R e k l a m a
0
Podziel się swoją opiniąx