R e k l a m a

Akcja pajęczańskiej policji w Wieluniu. Zatrzymano sprawców kradzieży biżuterii, pieniędzy i sprzętu elektronicznego

R e k l a m a

Sprawcy kradzieży biżuterii, sprzętu elektronicznego oraz pieniędzy o łącznej wartości około 160 tysięcy złotych zostali zatrzymali na terenie Wielunia. Akcję ich zatrzymania zorganizowali policjanci z powiatu pajęczańskiego.

Sprawcy, wykorzystując nieuwagę domowników, 5 sierpnia 2021 roku dokonali kradzieży z niezamkniętego domu, znajdującego się na terenie gminy Działoszyn. Ich łupem padły biżuteria, sprzęt elektroniczny oraz pieniądze o łącznej wartości około 160 tysięcy złotych. Już następnego dnia dwóch mężczyzn podejrzanych o dokonanie tej kradzieży zatrzymali policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Pajęcznie oraz Komisariatu Policji w Działoszynie. Redakcji portalu INFO Wieluń udało się nieoficjalnie ustalić, że do akcji zatrzymania doszło na parkingu wieluńskiego centrum handlowego.

R e k l a m a | Dalsza część artykułu pod reklamą

– Sprawcy nie stawiali oporu podczas zatrzymania. Jak się okazało, sprawcami byli  61- oraz 33-letni mieszkańcy powiatu wieluńskiego. Młodszy z podejrzanych był już karany za podobne przestępstwa – informuje nadkom. Jacek Karczewski z pajęczańskiej policji.

Jak dodaje policjant, podczas przeszukania mężczyzn oraz ich miejsc zamieszkania funkcjonariusze zabezpieczyli biżuterię oraz znaczną ilość gotówki. Sąd zastosował wobec podejrzanych 3-miesięczny areszt.

– Sprawa ma charakter rozwojowy i niewykluczone jest, że sprawcy mogli działać na terenie innych powiatów. Za popełnione przestępstwo kodeks karny przewiduje karę pozbawienia wolności nawet do lat pięciu – przekazuje nadkom. Jacek Karczewski.

R e k l a m a

ZOBACZ TEŻ

Subskrybuj
Powiadom o
3 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Gość
2 lat temu

61-latek jeszcze chciał tyle kasy ? w tym wieku to tylko różaniec i ze starymi babkami do koscioła sie łazi….no cóż Dziadku,trzymaj sie tam w starych ciuchach pasiakach 🙂 bedziesz miał darmową kasze i więzienny gulasz z podrobów wieprzowych.

kiecka
2 lat temu

A to zuchy 😂🤣

Wieluń
2 lat temu

No tak Ci z Pajęczna ich zatrzymali.A nasi pewnie za brak maseczki ich spisali.

R e k l a m a
R e k l a m a

SPOŁECZNOŚĆ

8,644fanówPolub nas
806obserwującychObserwuj
8obserwującychObserwuj

KOMENTOWANE

R e k l a m a

NAJNOWSZE

R e k l a m a
3
0
Podziel się swoją opiniąx