R e k l a m a

Wieluń: 22 osoby oddały krew podczas akcji zorganizowanej przez PCK. Przygotowano też pokaz pierwszej pomocy

R e k l a m a

Prawie 10 litrów krwi pozyskano podczas akcji krwiodawstwa, zorganizowanej przez oddział rejonowy PCK w Wieluniu. Krew zbierano na rzecz Oddziału Chirurgii Urazowo-Ortopedycznej wieluńskiego szpitala.

Inicjatywę zorganizowano w niedzielę, 8 sierpnia, w godzinach 9:00 – 12:30. Na placu Powiatowego Młodzieżowego Domu Kultury i Sportu w Wieluniu pojawił się mobilny punkt pobierania krwi z Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Łodzi. Wydarzeniu towarzyszył pokaz udzielania pierwszej pomocy.

R e k l a m a | Dalsza część artykułu pod reklamą

Do akcji pod nazwą „Podziel się kroplą krwi – uratuj życie” zorganizowanej przez oddział rejonowy PCK w Wieluniu zapisało się 45 krwiodawców, zgłosiło się 30 osób, a ostatecznie krew oddały 22 osoby. Pozyskano w ten sposób 9 litrów i 900 mililitrów tego bezcennego płynu, potrzebnego na co dzień do ratowania zdrowia oraz życia.

Wieluński oddział PCK przekazał podziękowania krwiodawcom oraz partnerom za udział w akcji. O kolejnych tego typu przedsięwzięciach będziemy informować w serwisie INFO Wieluń.

R e k l a m a

ZOBACZ TEŻ

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
R e k l a m a
R e k l a m a

SPOŁECZNOŚĆ

8,648fanówPolub nas
806obserwującychObserwuj
8obserwującychObserwuj

KOMENTOWANE

R e k l a m a

NAJNOWSZE

R e k l a m a
0
Podziel się swoją opiniąx