R e k l a m a

Piknik „Lato z Funduszami Europejskimi” na boisku Zespołu Szkół nr 1 w Wieluniu [ZDJĘCIA, FILMY]

R e k l a m a

Piknik „Lato z Funduszami Europejskimi” oraz spotkanie z cyklu „Porozmawiajmy w Łódzkiem” zorganizowano w dziś Wieluniu na terenie obiektów Zespołu Szkół nr 1. Przygotowano moc atrakcji zarówno dla najmłodszych, jak i nieco starszych mieszkańców.

Na szkolnym boisku o godzinie 13:00 rozpoczął się piknik „Lato z Funduszami Europejskimi”. Wśród atrakcji były m.in. konkursy z nagrodami oraz występy artystyczne. Dla dorosłych przygotowano konsultacje i spotkania z beneficjentami Funduszy Europejskich. Ponadto każda zainteresowana osoba mogła się dowiedzieć, jak pozyskać dofinansowanie oraz jak założyć i rozwijać własną firmę. 

R e k l a m a | Dalsza część artykułu pod reklamą

Na scenie zaprezentowały się lokalne zespoły, m.in. Adam Moras z Zespołu Szkół nr 1 w Wieluniu, podopieczni Domu Pomocy Społecznej w Skrzynnie oraz Młodzieżowa Orkiestra Dęta „Ogniki” z gminy Pątnów. Konferansjerem i zarazem gwiazdą wieczoru był Bartosz Jagielski.

Podczas pikniku marszałek województwa łódzkiego Grzegorz Schreiber spotkał się z sołtysami powiatu wieluńskiego, którzy otrzymali dofinansowanie w ramach programu „Sołectwo na plus”. W 2021 roku wysokość dofinansowania dla gmin powiatu wieluńskiego wyniosła blisko 390 tys. zł Na tegoroczny program samorząd województwa łódzkiego przeznaczył 6 milionów zł.

Jak na każdym tego rodzaju pikniku, również i w Wieluniu zorganizowano konkurs kulinarny. Tym razem zwyciężyło KGW Mokrsko, które przygotowało najlepszy bigos staropolski.

Nie zabrakło spotkania z cyklu „Porozmawiajmy w Łódzkiem”

W sali konferencyjnej nowego budynku warsztatów budowlanych Zespołu Szkół nr 1 marszałek Grzegorz Schreiber spotkał się z mieszkańcami, przedstawicielami samorządów gminnych, miejskich i powiatowych, a także z członkami stowarzyszeń i organizacji pozarządowych. W spotkaniu wzięli też udział Poseł PiS Paweł Rychlik oraz radny Sejmiku Województwa Łódzkiego Edward Kiedos.

Marszałek podkreślił, że bezpośrednie spotkania z mieszkańcami województwa są szczególnie cenne i wartościowe. – Wieluń to nasz kolejny przystanek podczas wędrówki po województwie łódzkim. Wędrówki, podczas której chcemy rozmawiać z wami o naszych wspólnych problemach, a także o możliwościach, jakie ma dla was Urząd Marszałkowski – mówił Grzegorz Schreiber.

Temat spotkania dotyczył bieżących programów oraz środków finansowych po które mogą sięgać gminy. Mowa była między innymi o projekcie nowej perspektywy finansowej, środkach z budżetu województwa oraz budżetu państwa. Cykl „Porozmawiajmy w Łódzkiem” to również okazja do dyskusji nad przyjętą Strategią Województwa Łódzkiego 2030.

Na zakończenie spotkania marszałek Grzegorz Schreiber wręczył symboliczne czeki na renowację zabytków beneficjentom z powiatu wieluńskiego. Zarząd Województwa Łódzkiego tylko w tym roku na renowację zabytków w powiecie wieluńskim przeznaczył blisko 180 tysięcy złotych a w całym województwie łódzkim – 6 mln zł.

R e k l a m a

ZOBACZ TEŻ

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
R e k l a m a
R e k l a m a

SPOŁECZNOŚĆ

8,643fanówPolub nas
806obserwującychObserwuj
8obserwującychObserwuj

KOMENTOWANE

R e k l a m a

NAJNOWSZE

R e k l a m a
0
Podziel się swoją opiniąx