R e k l a m a

Gmina Czarnożyły: Droga powiatowa w miejscowości Leniszki oficjalnie otwarta

R e k l a m a

12 sierpnia oficjalnie zakończono przebudowę drogi powiatowej w miejscowości Leniszki w gminie Czarnożyły. Inwestycja finansowana po połowie przez samorządy Czarnożył i powiatu wieluńskiego kosztowała blisko milion złotych.

Na długości niespełna 700 metrów wykonano kompleksową przebudowę nawierzchni wraz z wykonaniem kanalizacji deszczowej, chodnika oraz zjazdów na posesje. Roboty były prowadzone na przełomie 2020 i 2021 roku, a oficjalne otwarcie i poświęcenie przebudowanej drogi zorganizowano 12 sierpnia 2021. 

R e k l a m a | Dalsza część artykułu pod reklamą

Podczas uroczystości głos zabrał m.in. Andrzej Modrzejewski, wójt gminy Czarnożyły, który przypomniał, że tegoroczna inwestycja była kontynuacją projektu rozpoczętego jeszcze w 2016 roku. Zarówno wójt, jak i zaproszeni goście zwracali uwagę na rolę współpracy przy wspólnych inicjatywach na rzecz poprawy warunków życia mieszkańców. W otwarciu wzięli udział, oprócz przedstawicieli władz gminy i powiatu, m.in. poseł Paweł Rychlik, marszałek województwa łódzkiego Grzegorz Schreiber, a także radni sejmiku województwa łódzkiego Andrzej Chowis i Edward Kiedos.

Podczas uroczystości nie zabrakło tradycyjnego przecięcia wstęgi oraz poświęcenia drogi. Wójt zaprosił też uczestników do Szkoły Podstawowej w Czarnożyłach na koncert Czarnożylskiej Orkiestry Dętej pod batutą Ireny Siorek.

Warto dodać, że kontrakt na przebudowę drogi w gminie Czarnożyły opiewał na ponad 984 tys. zł. Kosztami robót podzieliły się po połowie Urząd Gminy Czarnożyły oraz Starostwo Powiatowe w Wieluniu.

R e k l a m a

ZOBACZ TEŻ

R e k l a m a
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
R e k l a m a
R e k l a m a

SPOŁECZNOŚĆ

8,557fanówPolub nas
802obserwującychObserwuj
8obserwującychObserwuj

KOMENTOWANE

R e k l a m a

NAJNOWSZE

R e k l a m a
0
Podziel się swoją opiniąx