R e k l a m a

W Łódzkiem kurczą się zapasy krwi. Wicemarszałek i dyrektor RCKiK apelują do mieszkańców

R e k l a m a

O oddawanie krwi zaapelowali do mieszkańców Piotr Adamczyk, wicemarszałek województwa łódzkiego i Edyta Wcisło, dyrektor Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Łodzi. Oboje są honorowymi krwiodawcami.

Zapotrzebowanie na ten bezcenny lek jest bardzo duże, a w okresie wakacyjnym ilość oddawanej krwi znacznie spada. W regionie łódzkim krew jest dostarczana do 56 podmiotów leczniczych.

R e k l a m a | Dalsza część artykułu pod reklamą

– W wakacje jest zwiększone zapotrzebowanie, z uwagi na to, że jest więcej wypadków, w związku z tym więcej operacji ratujących życie i zdrowie mieszkańców – wskazuje wicemarszałek Piotr Adamczyk. – Szpitale pracują pełną parą i w związku z tym szybko kurczą się zapasy krwi. Z drugiej strony krwiodawcy, którzy tradycyjnie przychodzą i oddają krew, często też wyjeżdżają. Prosimy, apelujemy o to, żeby pamiętać o oddaniu krwi, bo sytuacja robi się bardzo trudna – zwrócił się do mieszkańców Piotr Adamczyk.

– Chciałabym zaapelować, do wszystkich zdrowych osób, między 18, a 65 rokiem życia, żeby przyszli i oddali krew i poczuli się prawdziwymi bohaterami, uratowali komuś życie – wtórowała mu dyrektor RCKiK Edyta Wcisło.

Warto przypomnieć, że w Polsce wykorzystuje się około 1,2 mln preparatów krwi rocznie, z czego w naszym województwie – około 90 tysięcy. W naszym regionie krew można oddać w punkcie terenowym łódzkiego RCKiK, znajdującym się przy ul. Sieradzkiej 56 w Wieluniu. Zarejestrować można się codziennie od poniedziałku do piątku w godzinach 7:10 – 9:30, oprócz pierwszego piątku miesiąca. Numery telefonów do punktu: 43 842 79 49 oraz 665 856 500.

R e k l a m a

ZOBACZ TEŻ

R e k l a m a
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
R e k l a m a
R e k l a m a

SPOŁECZNOŚĆ

7,962fanówPolub nas
789obserwującychObserwuj
8obserwującychObserwuj

KOMENTOWANE

R e k l a m a

NAJNOWSZE

R e k l a m a
0
Podziel się swoją opiniąx