R e k l a m a

Zmiany w numerach alarmowych. Zadzwonisz pod 998, zostaniesz przekierowany pod 112

R e k l a m a

W dniach od 1 do 8 września br. na terenie województwa łódzkiego rozpocznie się proces przełączania numeru alarmowego 998 do Centrum Powiadamiania Ratunkowego w Łodzi (CPR).

Telefonując pod numer 998 nie dodzwonimy się już do oficera dyżurnego powiatowej komendy straży pożarnej. Jak informują strażacy, numer alarmowy 998 będzie wciąż działał, ale zmieni się miejsce odbioru zgłoszenia. Dzwoniąc pod 998 zostaniemy połączeni z operatorem numerów alarmowych w CPR, który przyjmie zgłoszenie i przekaże je do właściwej jednostki organizacyjnej Państwowej Straży Pożarnej.

R e k l a m a | Dalsza część artykułu pod reklamą

– Dzięki temu, że informacja od razu trafi do operatora numeru alarmowego w CPR, możliwe będzie jednoczesne powiadomienie o zdarzeniu wszystkich właściwych służb, jeżeli zajdzie taka potrzeba – czytamy w komunikacie dotyczącym zmian.

Obsługa numeru alarmowego przez operatora numeru alarmowego w CPR pozwala też wyeliminować zgłoszenia niezasadne lub fałszywe. Dyżurni operacyjni PSP będą otrzymywali od operatorów z CPR tylko te zgłoszenia alarmowe, które rzeczywiście dotyczą zagrożenia życia, zdrowia, mienia, bezpieczeństwa czy środowiska. Kolejnym efektem przełączenia numeru alarmowego 998 do CPR będzie ujednolicenie sposobu obsługi zgłoszeń kierowanych na numery alarmowe, w tym zgłoszeń obcojęzycznych.

W powiecie wieluńskim przekierowanie numeru 998 do 112 będzie działać od poniedziałku, 6 września 2021 r., od godziny 10:00. Wcześniej, bo już od 2 września, wspomniane przekierowanie zacznie funkcjonować w powiecie pajęczańskim, a nieco później – 8 września – w powiecie wieruszowskim.

R e k l a m a

ZOBACZ TEŻ

R e k l a m a
Subskrybuj
Powiadom o
1 Komentarz
Inline Feedbacks
View all comments
wieluniak69
2 lat temu

No i niestety czas wyjazdu się niestety wydłuży. Teraz będzie to wyglądało tak:

Dzwoniąc na numer 998 zostaniemy przekierowani do CPR w Łodzi, lub innego CPR w Polsce, gdyby numery CPR w Łodzi były zajęte. Następnie CPR zawiadomi stanowisko kierowania PSP w Wieluniu i dopiero dyżurny w stanowisku kierowania w Wieluniu wyśle zastępy JRG i OSP do akcji. Niestety wydłuży to trochę czas wyjazdu.

Obecnie dzwoniąc na numer 998 dodzwonimy się bezpośrednio do stanowiska kierowania PSP Wieluń i wyjazd jest szybszy. Teraz się trochę wydłuży, a jak wiadomo przy pożarach czas dojazdu liczy się bardzo.

Dlatego proszę wszystkich, jeśli widzimy pożar lub jakiekolwiek zagrożenie to nie zwlekajmy z zadzwonieniem na 998 lub 112. Nasza zwłoka z zadzwonieniem na numer alarmowy plus do tego wydłużone nieco informowanie przez CPR może pozbawić kogoś zycia lub zdrowia.

Najlepiej wybierać od razu numer 112, bo itak dzwoniąc na numery 998,999 i 997, to i tak zostaniemy przekierowani na numer 112.

A wszystkim strażakom życzę tyle powrotów, co wyjazdów, oraz dużo zdrowia życzę.

R e k l a m a
R e k l a m a

SPOŁECZNOŚĆ

8,557fanówPolub nas
802obserwującychObserwuj
8obserwującychObserwuj

KOMENTOWANE

R e k l a m a

NAJNOWSZE

R e k l a m a
1
0
Podziel się swoją opiniąx