R e k l a m a

Prawie 6 tysięcy e-wizyt w oddziałach ZUS w województwie łódzkim

R e k l a m a

Już blisko 6 tysięcy e-wizyt odbyli klienci ZUS w województwie łódzkim. Ta forma kontaktu z ubezpieczycielem cieszy się rosnącym zainteresowaniem. Przez wideorozmowę z ekspertem ZUS można załatwić większość spraw w bez konieczności wychodzenia z domu.

E-wizytę wprowadzono w październiku 2020 roku, a codziennie taką formę kontaktu wybiera średnio kilkaset osób w całej Polsce. Na terenie województwa łódzkiego mamy już za sobą łącznie niemal 6 tysięcy e-wizyt.

R e k l a m a | Dalsza część artykułu pod reklamą

Poprzez e-wizytę klienci ZUS mogą załatwić sprawy dotyczące emerytur i rent, zasiłków, kwestii związanych z prowadzeniem firmy, czy potwierdzenia profilu na PUE ZUS. E-wizyty to kolejne nowoczesne narzędzie, wprowadzone w ostatnim czasie, które wpisuje się w szerszą reformę związaną między innymi z automatyzacją i cyfryzacją ubezpieczyciela.

– Aby zarezerwować e-wizytę, trzeba wejść na stronie www.zus.pl w link do umawiania zdalnych konsultacji – informuje Monika Kiełczyńska z ZUS. Jak dodaje, e-wizytę trzeba umawiać w placówce ZUS, która jest właściwa ze względu na miejsce zamieszkania. W przypadku płatników składek powinien być to oddział ZUS właściwy ze względu na adres firmy.

Dzień przed spotkaniem osoba, która umówiła się na e-wizytę, na wskazany podczas rejestracji numer telefonu otrzyma SMS z przypomnieniem o konsultacji. W dniu e-wizyty, godzinę przed spotkaniem, otrzyma też maila z linkiem. Po kliknięciu w link nastąpi połączenie z pracownikiem ZUS. Jeśli klient będzie chciał uzyskać informacje w konkretnej, indywidualnej sprawie, powinien przygotować dokument tożsamości. Należy go pokazać do kamery podczas e-wizyty.

– W e-wizycie może też wziąć udział opiekun faktyczny lub prawny. Wtedy klient powinien zaznaczyć odpowiednią opcję na etapie rezerwacji. Jeżeli klient ma pełnomocnictwo, które jest zarejestrowane w ZUS, może także odbyć e-wizytę w imieniu innej osoby – wskazuje Monika Kiełczyńska.

Od lutego 2021 roku klienci mogą umawiać się również na konsultacje w języku migowym PJM w sprawie zasiłków oraz emerytur i rent. E-wizyta w języku migowym to szansa na samodzielne załatwienie sprawy z ekspertem ZUS bez konieczności wychodzenia z domu. Z tej formy konsultacji skorzystało dotychczas blisko sto osób.

R e k l a m a

ZOBACZ TEŻ

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
R e k l a m a
R e k l a m a

SPOŁECZNOŚĆ

8,758fanówPolub nas
810obserwującychObserwuj
8obserwującychObserwuj

KOMENTOWANE

R e k l a m a

NAJNOWSZE

R e k l a m a
0
Podziel się swoją opiniąx