R e k l a m a

Policjanci apelują: Uważajmy na zwierzynę leśną na drogach

R e k l a m a

Policjanci z naszego regionu apelują do kierowców o zachowanie ostrożności, szczególnie na drogach prowadzących przez kompleksy leśne, łąki i pola uprawne. W takich właśnie miejscach często przemieszczają się dzikie zwierzęta.

Jak przekazuje asp. sztab. Damian Pawlak z wieruszowskiej policji, najwięcej zdarzeń drogowych z udziałem dzikich zwierząt ma miejsce wiosną i jesienią. To właśnie w tych okresach zwierzęta migrują na znaczne odległości, zbliżając się do dróg, którymi podróżujemy.

R e k l a m a | Dalsza część artykułu pod reklamą

– Dlatego warto pamiętać o zachowaniu ostrożności, szczególnie na drogach prowadzących przez lasy, łąki i pola uprawne. Nie bagatelizujmy znaków ostrzegawczych przed dzikimi zwierzętami – przestrzega Damian Pawlak. I dodaje, że jadąc przez lasy i szlaki wędrowne zwierząt, musimy być przygotowani na ewentualne wtargnięcie dzikiego zwierzęcia na jezdnię.

Dużą aktywność zwierzęta przejawiają o zmierzchu i o świcie, często w poszukiwaniu pożywienia. Również nocą, leśne zwierzęta wabione blaskiem świateł wychodzą z przydrożnych lasów.

– Wieruszowscy policjanci apelują, aby nie lekceważyć znaku ostrzegawczego A18-b „Uwaga dzikie zwierzęta”. Również w takich miejscach przestrzegajmy ograniczeń prędkości i obserwujmy otoczenie drogi – przypomina Damian Pawlak.

Kierowcy powinni pamiętać, że zderzenie pojazdu ze zwierzęciem wybiegającym na jezdnię może być groźne w skutkach, a nawet skończyć się tragicznie zarówno dla zwierzaka, jak również dla podróżujących pojazdem. – Zwolnijmy, jeśli warunki panujące na drodze nie pozwalają bezpiecznie jechać z dozwoloną prędkością – apeluje asp. sztab. Damian Pawlak.

R e k l a m a

ZOBACZ TEŻ

R e k l a m a
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
R e k l a m a
R e k l a m a

SPOŁECZNOŚĆ

8,556fanówPolub nas
799obserwującychObserwuj
8obserwującychObserwuj

KOMENTOWANE

R e k l a m a

NAJNOWSZE

R e k l a m a
0
Podziel się swoją opiniąx