R e k l a m a

Pościg wieluńskiej policji za pijanym kierowcą. Uciekał nawet przez pola uprawne

R e k l a m a

Wieluńscy policjanci podjęli pościg za kierowcą audi, który nie zatrzymał się do kontroli drogowej. Jak się później okazało, kierowca uciekał stróżom prawa, bo wsiadł za kółko w stanie nietrzeźwości.

We wtorek, 24 sierpnia 2021 roku, około godziny 12:35 do dyżurnego wieluńskiej komendy policji wpłynęło anonimowe zgłoszenie, że drogą wojewódzką numer 481 od strony Szynkielowa w kierunku Wielunia jedzie audi, którego kierowca ma poważne problemy z utrzymaniem toru jazdy. Na wskazaną trasę dyżurny skierował policjantów z „patrolówki”.

Jak informuje st. asp. Katarzyna Grela z wieluńskiej policji, stróże prawa szybko namierzyli wskazany pojazd i natychmiast podjęli próbę zatrzymania go do kontroli drogowej. Wydawali kierowcy wyraźne sygnały świetlne i dźwiękowe, lecz mężczyzna zignorował je, przyspieszył i zaczął uciekać w kierunku Masłowic. Funkcjonariusze ruszyli za nim w pościg.

– Kierowca przejeżdżając przez Masłowice wjechał na teren jednej z posesji, następnie wyjechał na łąkę, gdzie zatrzymał auto. Kolejno wysiadł z pojazdu i zaczął uciekać pieszo. Policjanci pobiegli za nim i po chwili zatrzymali go na polach uprawnych – relacjonuje st. asp. Katarzyna Grela.

Kierowcą audi okazał się być 36-letni mieszkaniec powiatu wieruszowskiego. Jak wykazało badanie alkomatem, był pijany – miał ponad 2 promile alkoholu w organizmie. Mężczyzna trafił do policyjnego aresztu, a po wytrzeźwieniu usłyszał zarzuty niezatrzymania się do kontroli drogowej oraz jazdy w stanie nietrzeźwości. Grozi mu za to nawet do pięciu lat pozbawienia wolności.

– Osobie, która powiadomiła policjantów o swoich podejrzeniach, serdecznie gratulujemy obywatelskiej postawy. Musimy pamiętać, że za bezpieczeństwo w ruchu drogowym odpowiadamy wszyscy i każdy z nas może przyczynić się do tego, że na naszych drogach będzie mniej wypadków – zwraca uwagę Katarzyna Grela.

Funkcjonariusze policji apelują do wszystkich, aby reagować na niebezpiecznie zachowanie innych uczestników ruchu drogowego. – Zadbajmy o bezpieczeństwo swoje i innych – apeluje Katarzyna Grela.

R e k l a m a

ZOBACZ TEŻ

R e k l a m a
2 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Pat44
10 miesięcy temu

Nie chciałbym być w skórze tego „sygnalisty”.

wieluniak69
10 miesięcy temu
Odpowiedź na komentarz użytkownika  Pat44

Wiesz cwaniaku, że groźby karalne są przestępstwem?
Kierowca dobrze zrobił że zadzwonił na policję, bo być może zapobiegł poważnemu wypadkowi.

R e k l a m a

SPOŁECZNOŚĆ

6,418fanówPolub nas
691obserwującychObserwuj

KOMENTOWANE

R e k l a m a

NAJNOWSZE

R e k l a m a
2
0
Podziel się swoją opiniąx