R e k l a m a

Moc atrakcji w Osjakowie podczas Wojewódzkiego Święta Chrzanu [ZDJĘCIA, FILM]

R e k l a m a

W tę niedzielę, jak co roku, mieszkańcy regionu tłumnie odwiedzili Osjaków, by wziąć udział w Wojewódzkim Święcie Chrzanu. Organizatorzy przygotowali moc atrakcji – konkursy, stoiska licznych wystawców oraz występy artystyczne. Dodatkową atrakcją była możliwość bezpłatnego skosztowania zupy chrzanowej.

Zgodnie z tradycją, imprezę uroczyście otwarto poprzez uderzenie korzeniem chrzanu w lemiesz. Dokonali tego podsekretarz stanu w Ministerstwie Spraw Zagranicznych Marcin Przydacz, poseł Paweł Rychlik oraz wójt gminy Osjaków Jarosław Trojan.

R e k l a m a | Dalsza część artykułu pod reklamą

– Gratuluję panu wójtowi tak wspaniałej organizacji tego wydarzenia i utrzymania tej tradycji. Cieszę się, że jest takie miejsce, gdzie chrzan jest promowany – mówił pochodzący z naszego regionu podsekretarz stanu Marcin Przydacz. – Wszyscy zostaliśmy wykarmieni produktami na bazie chrzanu. Będąc z tego terenu nie sposób o tym nie wspominać – dodał.

Głos zabrał też wójt gminy Osjaków Jarosław Trojan, który przypomniał pewne wydarzenie związane z rozmową na temat chrzanu. – Pamiętam, jak podczas jednej z wizyt w telewizji ktoś powiedział „o, chyba się zbliża Wielkanoc, bo będziemy mówić o chrzanie”. Do Wielkanocy było ponad pół roku. Czas, żebyśmy zmienili to postrzeganie chrzanu jako czegoś, co jest tylko dodatkiem do jajeczka wielkanocnego – zaapelował wójt gminy Osjaków.

Podczas imprezy nie zabrakło występów artystycznych. Na scenie zaprezentował się m.in. zespół Osjakowianie w akompaniamencie Ale Kapeli z Kuźnicy Ługowskiej. Na wieczór przygotowano koncert gwiazdy imprezy, Budki Suflera. Całość urozmaiciły liczne konkursy, m.in. konkurs ucierania chrzanu oraz konkurs na najdłuższy i najgrubszy korzeń chrzanu.

Na terenie imprezy rozstawiło się też kilkadziesiąt stoisk lokalnych firm, organizacji i stowarzyszeń związanych z produkcją i przetwórstwem chrzanu. Dla mieszkańców przeznaczono m.in. 600 porcji bezpłatnej zupy chrzanowej, przygotowanej według dwóch różnych receptur.

Będąc na miejscu, prowadziliśmy dla Was kilkunastominutową transmisję na żywo na naszej stronie na Facebooku. Zobaczcie, jak prezentowała się impreza na naszym filmie i zdjęciach:

Na naszą stronę na Facebooku wrzuciliśmy też kilka zdjęć z wieczornego koncertu Budki Suflera:

R e k l a m a

ZOBACZ TEŻ

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
R e k l a m a
R e k l a m a

SPOŁECZNOŚĆ

8,665fanówPolub nas
806obserwującychObserwuj
8obserwującychObserwuj

KOMENTOWANE

MICHAŁ GNUCH I JULIA CHUDZIAK skomentował(a) artykuł Łódzki Festiwal Mleka w Wieluniu 2024. Mamy dokładny program wydarzenia
MICHAŁ GNUCH I JULIA CHUDZIAK skomentował(a) artykuł Łódzki Festiwal Mleka w Wieluniu 2024. Mamy dokładny program wydarzenia
MICHAŁ GNUCH I JULIA CHUDZIAK skomentował(a) artykuł Od 1 lipca 2024 z kranów mieszkańców Wielunia popłynie tylko zimna woda
R e k l a m a

NAJNOWSZE

R e k l a m a
0
Podziel się swoją opiniąx