R e k l a m a

Jest nowy dyrektor wieluńskiego szpitala. To Marek Augustyn z Górnego Śląska

R e k l a m a

Znamy już nazwisko nowego dyrektora wieluńskiego szpitala. Zostanie nim Marek Augustyn, który pracował wcześniej m.in. w Narodowym Funduszu Zdrowia.

Konkurs na stanowisko dyrektora SP ZOZ w Wieluniu ogłoszono 16 lipca br. Zarząd powiatu wieluńskiego, który jest organem prowadzącym placówkę, wymagał m.in. wykształcenia wyższego oraz kilkuletniego stażu na stanowisku kierowniczym. W konkursie liczyły się też m.in. wiedza na temat przepisów regulujących działalność podmiotów leczniczych, wiedza z zakresu zarządzania finansami publicznymi, a także wiedza i doświadczenie w pozyskiwaniu zewnętrznych źródeł finansowania oraz prowadzeniu inwestycji.

Ostatecznie komisja konkursowa zarekomendowała na nowego dyrektora wieluńskiej placówki Marka Augustyna. Umowa z nowym dyrektorem placówki ma zostać podpisana na dniach. Augustyn ma już spore doświadczenie w ramach nadzoru nad służbą zdrowia – był m.in. naczelnikiem Wydziału Organizacyjnego, Kadr i Szkoleń w śląskim oddziale NFZ, a także dyrektorem przychodni rejonowej w Koniecpolu. Pracował też w centrali Narodowego Funduszu Zdrowia.

Przypomnijmy, że od października 2020 roku pełniącą obowiązki dyrektora jest Anna Freus, wcześniejsza główna księgowa szpitala. Nie jest jednak tajemnicą, że Freus postanowiła zmienić otoczenie. Kilka dni temu uroczyście powołano ją na skarbnika gminy Wieluń.

R e k l a m a

ZOBACZ TEŻ

R e k l a m a
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
R e k l a m a

SPOŁECZNOŚĆ

7,769fanówPolub nas
777obserwującychObserwuj
6obserwującychObserwuj

KOMENTOWANE

R e k l a m a

NAJNOWSZE

R e k l a m a
0
Podziel się swoją opiniąx