R e k l a m a

1 września z alarmami bombowymi w pięciu szkołach na terenie powiatu wieluńskiego

R e k l a m a

1 września 2021 roku wieluńscy policjanci otrzymali zgłoszenia o mailach z informacjami o podłożeniu ładunków wybuchowych. Wiadomości trafiły na skrzynki pięciu placówek oświatowych na terenie powiatu wieluńskiego.

– Na miejsce zgłoszeń zostali skierowani policjanci wraz z pirotechnikiem policyjnym. Wszystkie budynki zostały sprawdzone pod kątem pirotechnicznym, okazało się że informacje o podłożonych ładunkach wybuchowych nie potwierdziły się, nie było żadnego zagrożenia. W żadnej ze szkół nie przeprowadzono ewakuacji – relacjonuje st. asp. Katarzyna Grela z wieluńskiej policji.

R e k l a m a | Dalsza część artykułu pod reklamą

Jak dodaje policjantka, funkcjonariusze otrzymali rekomendację z CBŚP o niskim stopniu wiarygodności informacji zawartych w tych mailach. Obecnie mundurowi wyjaśniają szczegółowo okoliczności tych zgłoszeń, a w szczególności ustalają, kto jest odpowiedzialny za wywołanie fałszywych alarmów.

– Zgodnie z kodeksem karnym kto wiedząc, że zagrożenie nie istnieje, zawiadamia o zdarzeniu, które zagraża życiu lub zdrowiu wielu osób podlega karze pozbawienia wolności od 6 miesięcy do lat 8 – wskazuje Katarzyna Grela.

Placówki z powiatu wieluńskiego nie były jedynymi, do których 1 września trafiły maile z informacją o podłożonych bombach. Jak podaje Państwowa Straż Pożarna, na terenie całego kraju zanotowano tego dnia aż 225 fałszywych alarmów o podłożeniu ładunków wybuchowych w placówkach oświatowych.

R e k l a m a

ZOBACZ TEŻ

R e k l a m a
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
R e k l a m a
R e k l a m a

SPOŁECZNOŚĆ

8,694fanówPolub nas
805obserwującychObserwuj
8obserwującychObserwuj

KOMENTOWANE

R e k l a m a

NAJNOWSZE

R e k l a m a
0
Podziel się swoją opiniąx