R e k l a m a

Wieluń: Nowe rondo przy ratuszu już dopuszczone do ruchu [FILM]

R e k l a m a

Niespełna trzy miesiące trwała przebudowa skrzyżowania przed wieluńskim ratuszem. Zbudowane w tym miejscu rondo jest już przejezdne.

Roboty na skrzyżowaniu ulic Krakowskie Przedmieście, Targowej, Barycz i Królewskiej trwały od 7 czerwca. Efektem prac jest nowe rondo, które ma upłynnić ruch w tym miejscu. Mogą się już po nim poruszać zarówno piesi, jak i kierowcy, co oznacza również, że na swoje trasy wróciła znaczna część linii komunikacji miejskiej.

R e k l a m a | Dalsza część artykułu pod reklamą

Przebudowane skrzyżowanie zostało udostępnione do ruchu z początkiem września, choć prace w tym miejscu nie zostały jeszcze w pełni wykonane. Brakuje m.in. oświetlenia ulicznego oraz ostatniej warstwy nawierzchni, przez co kierowcy muszą być przygotowani na „uskoki” asfaltu.

Warto mieć na uwadze, że wraz z otwarciem ronda zmieniła się organizacja ruchu w tym miejscu. Nie można już skręcać z placu Kazimierza Wielkiego w prawo w ulicę Barycz, która na całej swojej długości ponownie stała się jednokierunkowa w stronę pl. Legionów.

Drogowcy przenieśli teraz główny front robót na ulicę Krakowskie Przedmieście na odcinku od Targowej do Chopina. Później, w ramach tego samego zadania, wezmą się jeszcze m.in. za budowę ronda na skrzyżowaniu Krakowskiego Przedmieścia z Chopina i Reformacką.

R e k l a m a

ZOBACZ TEŻ

Subskrybuj
Powiadom o
1 Komentarz
Inline Feedbacks
View all comments
Wieluński Legionista
2 lat temu

Oddane hehe nie mogę według mnie brakuje 1 nawierzchni po 2 tam jeszcze wszystko jest do roboty ale najważniejsze że organista że swoją świta oddali nieskończone rondo brawo WY

R e k l a m a
R e k l a m a

SPOŁECZNOŚĆ

8,647fanówPolub nas
807obserwującychObserwuj
8obserwującychObserwuj

KOMENTOWANE

R e k l a m a

NAJNOWSZE

R e k l a m a
1
0
Podziel się swoją opiniąx