R e k l a m a

Narodowe Czytanie w Wieluniu – „Moralność pani Dulskiej” [FILM]

R e k l a m a

Już po raz wieluńska miejska biblioteka zaprosiła do udziału w ogólnopolskiej akcji Narodowe Czytanie. Tym razem na skwerze przed książnicą czytano fragmenty „Moralności pani Dulskiej”.

– Myślę, że Narodowe Czytanie to wydarzenie kulturalne, ale też niezwykłe spotkanie z literaturą, arcydziełami literatury polskiej. Również z przepiękną polszczyzną, z naszą tradycją, historią – wskazywała Iwona Podeszwa, dyrektor Miejskiej i Gminnej Biblioteki Publicznej w Wieluniu.

R e k l a m a | Dalsza część artykułu pod reklamą

Fragmenty „Moralności pani Dulskiej” autorstwa Gabrieli Zapolskiej czytali aktorzy koła teatralnego „wpół do czwartej”, działającego przy wieluńskiej bibliotece miejskiej. Wystąpili: Nina Pawlaczyk (jako Aniela Dulska), Marek Berger (Zbyszko), Bogumiła Gońda (Juliasiewiczowa), Anita Kuś (Lokatorka), Krystyna Stępień (Tardachowa), Dorota Jama (Hanka), Aleksandra Płatek (Mela) oraz Maja Ciach (Hesia).

Czytaniu towarzyszył występ wokalny Aleksandry Płatek, wychowanki Powiatowego Młodzieżowego Domu Kultury i Sportu w Wieluniu, a także wystawa „Dulscy w literaturze, filmie i teatrze”. Warto dodać, że to było pierwsze czytanie na żywo po dwuletniej przerwie. W ubiegłym roku z powodu pandemii uroczystość była możliwa tylko w formule on-line.

Przez pierwsze kilkanaście minut prowadziliśmy transmisję na żywo z wydarzenia na naszej stronie na Facebooku. Zapis transmisji możecie obejrzeć poniżej:

R e k l a m a

ZOBACZ TEŻ

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
R e k l a m a
R e k l a m a

SPOŁECZNOŚĆ

8,754fanówPolub nas
809obserwującychObserwuj
8obserwującychObserwuj

KOMENTOWANE

R e k l a m a

NAJNOWSZE

R e k l a m a
0
Podziel się swoją opiniąx