R e k l a m a

Łódzkie: Aktywowano już niemal 70 procent bonów turystycznych

R e k l a m a

Rodzice z województwa łódzkiego aktywowali już niemal 70 proc. bonów turystycznych przypadających na dzieci z naszego regionu. Aktywowano 181 tys. bonów, z czego ponad 100 tys. wykorzystano w 100 procentach. Wypoczynek dzieci z łódzkiego został opłacony bonami o łącznej kwocie ponad 103 mln zł.

Osoby, które jeszcze nie aktywowały bonu, mają na to czas do 31 marca 2022 r. Bon nie podlega wymianie na gotówkę ani inne środki płatnicze. Do końca marca 2022 r. należy zapłacić bonem, natomiast sama usługa turystyczna może odbyć się później.

R e k l a m a | Dalsza część artykułu pod reklamą

– Płatności bonami turystycznymi przyjmuje obecnie 28 tys. przedsiębiorców i organizacji pożytku publicznego świadczących usługi hotelarskie lub oferujących imprezy turystyczne w Polsce – informuje Monika Kiełczyńska z ZUS.

Świadczenie w formie bonu turystycznego jest przyznawane na dziecko, na które przysługuje świadczenie wychowawcze lub dodatek wychowawczy z programu “Rodzina 500 plus”. Dotyczy to również tych dzieci, których rodzice pobierają świadczenie rodzinne za granicą i z tego powodu 500 plus im nie przysługuje. Na każde dziecko przypada jeden bon w wysokości 500 zł. W przypadku dziecka z niepełnosprawnością potwierdzoną odpowiednim orzeczeniem, rodzice mogą liczyć na dodatkowy bon, również w wysokości 500 zł.

– Rodzice, którzy jeszcze nie aktywowali bonu, mogą to zrobić na Platformie Usług Elektronicznych ZUS w zakładce “Ogólny”. W menu bocznym trzeba wejść w zakładkę “Polski Bon Turystyczny”, a następnie “Mój bon”. Po potwierdzeniu swoich danych i aktywacji bonu rodzic otrzymuje specjalny kod płatności, który należy podać podmiotowi turystycznemu, który realizuje usługę turystyczną – instruuje Monika Kiełczyńska. Jak dodaje, każda płatność bonem będzie potwierdzona jednorazowym kodem autoryzacyjnym SMS. Bonem turystycznym można płacić wielokrotnie aż do wyczerpania jego kwoty.

R e k l a m a

ZOBACZ TEŻ

R e k l a m a
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
R e k l a m a
R e k l a m a

SPOŁECZNOŚĆ

8,688fanówPolub nas
805obserwującychObserwuj
8obserwującychObserwuj

KOMENTOWANE

R e k l a m a

NAJNOWSZE

R e k l a m a
0
Podziel się swoją opiniąx