R e k l a m a

Będzie smacznie i zdrowo. Kiermasz produktów lokalnych w Wieluniu w najbliższą niedzielę

R e k l a m a

Stoiska z lokalnymi produktami – warzywami, wędlinami, makaronami, miodami czy przetworami będzie można znaleźć na kiermaszu produktów lokalnych Made in Wieluń. Organizatorzy zapraszają w niedzielę, 12 września, w godz. 10:00 – 15:00 na planty przy Muzeum Ziemi Wieluńskiej.

W niedzielę w Wieluniu będzie smacznie, zdrowo i kolorowo. Oprócz stoisk z produktami z regionu, podczas kiermaszu zaplanowano m.in. warsztaty pszczelarskie oraz konkursy na dżemik roku oraz na kiszonkę roku.

R e k l a m a | Dalsza część artykułu pod reklamą

– Nieustannie zachęcamy mieszkańców, by kupowali naturalne, lokalne produkty wytwarzane wedle tradycyjnych receptur, przekazywanych z pokolenia na pokolenie, by warzywa kupowali bezpośrednio od rolnika, z pola do stołu, by ten łańcuch dostaw był jak najkrótszy – mówi Karol Tomczyk, prezes Fundacji Made in Wieluń i organizator wydarzenia.

Kiermasz idealnie wpisuje się również w temat Europejskich Dni Dziedzictwa 2021, które rozpoczynają się w ten weekend. Hasło przewodnie tegorocznej edycji to „Smaki Dziedzictwa”.

– Wszyscy doskonale wiemy, że tradycje rzemieślnicze w Wieluniu i regionie są fenomenalne: cukiernie, piekarnie, przetwórstwo spożywcze, makarony, chrzan nadwarciański – to niepowtarzalne smaki regionu, smaki dziedzictwa, smaki dzieciństwa. Tradycje kulinarne są nierozerwalnym elementem naszej historii i kultury, ale również i gospodarki, dlatego zachęcamy w ten weekend do kupowania lokalnie podczas Kiermaszu produktów lokalnych – dodaje Karol Tomczyk.

Patronat honorowy nad imprezą objął burmistrz Wielunia, Paweł Okrasa.

Podczas kiermaszu będzie można wziąć udział w konkursach

1. Wieluń SLOW – smaki regionu: słodkość roku 2021

Najbardziej fenomenalny dżemik owocowy wytwarzany domowym sposobem (dżem, marmolada, konfitura, powidła…).

2. Wieluń SLOW – smaki regionu: kiszonka roku 2021

Najbardziej fenomenalne kiszonki warzywne wytwarzane domowym sposobem (kiszone ogórki, kapusta, papryka, buraki…).

Słoiki należy dostarczyć na stoisko Fundacji Made in Wieluń podczas Kiermaszu produktów lokalnych Made in Wieluń w dniu 12.09.2021 r. do godz. 12:00 (Planty koło Muzeum Ziemi Wieluńskiej). Szczegóły: kontakt@madeinwielun.pl tel. 781-080-963.

Chętni będą mogli wziąć udział w warsztatach #SwojskieMakarony Made in Wieluń

Organizatorzy zapraszają do przyjścia całą rodziną na warsztaty wytwarzania makaronu tradycyjną metodą. Będzie to okazja do tego, by spotkać się twarzą w twarz i nauczyć „czegoś” od bliskich. Warsztaty  są współfinansowana przez Powiat Wieluński ramach kalendarzy imprez.

  • Organizatorzy dostarczają produkty (mąka, jaja)
  • Uczestnicy mają zadbać o stolnicę z wałkiem i nożem (maszynki do makaronu mile widziane)

TERMIN WARSZTATÓW:  niedziela, 12.09.2021 o godz. 11:00

MIEJSCE: Planty przy Muzeum Ziemi Wieluńskiej w Wieluniu

R e k l a m a

ZOBACZ TEŻ

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
R e k l a m a
R e k l a m a

SPOŁECZNOŚĆ

8,665fanówPolub nas
806obserwującychObserwuj
8obserwującychObserwuj

KOMENTOWANE

MICHAŁ GNUCH I JULIA CHUDZIAK skomentował(a) artykuł Łódzki Festiwal Mleka w Wieluniu 2024. Mamy dokładny program wydarzenia
MICHAŁ GNUCH I JULIA CHUDZIAK skomentował(a) artykuł Łódzki Festiwal Mleka w Wieluniu 2024. Mamy dokładny program wydarzenia
MICHAŁ GNUCH I JULIA CHUDZIAK skomentował(a) artykuł Od 1 lipca 2024 z kranów mieszkańców Wielunia popłynie tylko zimna woda
R e k l a m a

NAJNOWSZE

R e k l a m a
0
Podziel się swoją opiniąx