R e k l a m a

Wirtualny Teatr Historii „Niepodległa” zagości w Wieluniu w najbliższy weekend

R e k l a m a

W najbliższy piątek, sobotę i niedzielę w Wieluniu będzie można odwiedzić mobilne centrum edukacyjne – Wirtualny Teatr Historii „Niepodległa”. Multimedialna wystawa wybranych eksponatów związanych z historią II RP pojawi się na placu Legionów w Wieluniu.

Wirtualny Teatr Historii „Niepodległa” został umieszczony w specjalnym, rozsuwanym samochodzie ciężarowym. Podzielono go na kilka stref odpowiadających różnorodnej tematyce. Znajdziemy tu m.in. część poświęconą symbolom narodowym, poznamy też najważniejsze wydarzenia i osiągnięcia Polaków z lat 1918 – 1921. Oprócz tego, zobaczymy artefakty ojców niepodległości i pamiątki po Legionach Polskich zeskanowane w 3D i prezentowane jako hologramy. Poszukiwaczy dowodów na kreatywność i innowacyjność Polaków zainteresuje natomiast makieta polskiego pawilonu, który zbudowano na Międzynarodowej Wystawie Sztuki Dekoracyjnej i Wzornictwa w Paryżu w 1925 roku.

R e k l a m a | Dalsza część artykułu pod reklamą

Dla szukających wrażeń „Niepodległa” przygotowała projekcje fabularnego filmu VR „Wiktoria 1920”, pokazywanego na specjalnych goglach, pozwalających na przeniesienie się w wirtualną rzeczywistość. Wystawie towarzyszy strefa zabawy z foto-budką, która uwieczni i wyśle na podany adres mailowy nasze zdjęcie z jednym z ojców niepodległości.

Wieluń jest trzynastym przystankiem Wirtualnego Teatru Historii „Niepodległa”. Zwiedzanie wystawy jest bezpłatne i nie wymaga wcześniejszej rezerwacji. Od zwiedzających wymaga się natomiast zachowania obowiązujących zasad związanych z COVID-19. Goście powinni stosować się do poleceń personelu obsługującego oraz do zapisów regulaminu, który jest dostępny przy wejściu.

Wystawa jest dostępna również dla osób poruszających się na wózkach, dzięki specjalnie rozkładanej rampie. Osoby z niepełnosprawnościami mogą dodatkowo liczyć na pomoc personelu. Projekt dofinansowano ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu.

R e k l a m a

ZOBACZ TEŻ

R e k l a m a
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
R e k l a m a
R e k l a m a

SPOŁECZNOŚĆ

8,688fanówPolub nas
805obserwującychObserwuj
8obserwującychObserwuj

KOMENTOWANE

R e k l a m a

NAJNOWSZE

R e k l a m a
0
Podziel się swoją opiniąx