R e k l a m a

Pociągi znów będą kursować przez Wieluń. Koniec zastępczej komunikacji autobusowej

R e k l a m a

Od soboty, 11 września 2021 r., na linię kolejową przebiegającą przez Wieluń wrócą pociągi. Z powodu remontów przez ostatnie trzy miesiące mieszkańcy regionu musieli korzystać z zastępczej komunikacji autobusowej.

Autobusy w zastępstwie pociągów to w ostatnim czasie dosyć częsty widok na przebiegającej przez powiat wieluński linii kolejowej nr 181. Od 14 czerwca bieżącego roku do autobusów przesiedli zarówno podróżujący koleją na trasach dalekobieżnych, jak i regionalnych. Ten stan rzeczy zmieni się w sobotę, 11 września, kiedy pociągi wreszcie wrócą na tory.

R e k l a m a | Dalsza część artykułu pod reklamą

Niespełna trzymiesięczna przerwa w ruchu pociągów przez Wieluń była wymagana do tego, by PKP PLK mogły przebudować most kolejowy nad rzeką Wyderką w Janinowie koło Rudnik. W zakres inwestycji wchodził montaż stalowego przęsła, wykonanie nowych przyczółków żelbetowych oraz wzmocnienie ich fundamentów, a także wymiana toru. Nowy most zastąpił wyeksploatowany obiekt, który rozebrano ze względu na zły stan techniczny.

Kolejarze wykorzystali przerwę w ruchu także do przeprowadzenia prac na przejazdach kolejowo-drogowych na DK 42 w Jaworznie oraz na DW 488 w Dąbrowie (dawna „ósemka”). Wykonano też roboty utrzymaniowe na odcinku Janinów – Panki, które objęły wymianę szyn, podkładów oraz regulację toru. Prace miały na celu utrzymanie jak najlepszych parametrów technicznych linii.

R e k l a m a

ZOBACZ TEŻ

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
R e k l a m a
R e k l a m a

SPOŁECZNOŚĆ

8,644fanówPolub nas
806obserwującychObserwuj
8obserwującychObserwuj

KOMENTOWANE

R e k l a m a

NAJNOWSZE

R e k l a m a
0
Podziel się swoją opiniąx