R e k l a m a

Wieluń: Przypadkowo poznani młodzi mężczyźni pobili i okradli 30-latka

R e k l a m a

30-letni mężczyzna przypadkowo poznał w Wieluniu nowych znajomych, którym zaproponował wspólne spożywanie alkoholu. Spotkanie zakończyło się kłótnią, pobiciem i kradzieżą. Dwóch mieszkańców powiatu wieluńskiego w wieku 20 i 21 lat zatrzymali w tej sprawie wieluńscy kryminalni.

4 września 2021 roku do wieluńskiej komendy zgłosił się 30-latek, który poinformował stróżów prawa, że cztery dni wcześniej został pobity i okradziony. Jak wynikało z jego relacji, tego dnia wieczorem przechodząc ulicą Warszawską w Wieluniu spotkał przypadkowo dwóch młodych mężczyzn, których poprosił o zakup papierosów oraz zaproponował im wspólne wypicie alkoholu. Młodzi ludzie przystali na jego propozycję, jeden z nich wziął pieniądze od 30-latka, poszedł do sklepu i kupił papierosy. Później cała trójka wspólnie spożywała alkohol.

R e k l a m a | Dalsza część artykułu pod reklamą

– W pewnym momencie pomiędzy mężczyznami wywiązała się kłótnia, która później przerodziła się w rękoczyny – relacjonuje st. asp. Katarzyna Grela z wieluńskiej policji. – Dwaj nowo poznani towarzysze zaatakowali pokrzywdzonego. 30-latek został uderzony pięścią w twarz oraz kopnięty w głowę. Gdy leżał na ziemi, napastnicy wyciągnęli mu z kieszeni portfel z dokumentami i pieniędzmi w kwocie 950 złotych oraz ściągnęli z palców dwa sygnety. Pokrzywdzony wycenił straty na ponad 1700 złotych.

Pobity 30-latek z obrażeniami ciała trafił do szpitala, gdzie udzielono mu pomocy medycznej. Sprawą natychmiast zajęli się wieluńscy kryminalni, którzy skrupulatnie zbierali materiał dowodowy, docierając do miejsc, gdzie mężczyźni mogli przechodzić oraz osób, które mogły ich widzieć. Podczas prac zabezpieczono również nagrania z monitoringu pobliskich placówek handlowych.

– Drobiazgowa analiza zebranych informacji i ustaleń pozwoliła na wytypowanie sprawców tego przestępstwa. Byli nimi dwaj mieszkańcy powiatu wieluńskiego w wieku 20 i 21 lat. Obaj zostali zatrzymani 9 września 2021 roku i osadzeni w policyjny areszcie – informuje Katarzyna Grela. Mężczyźni zostali już doprowadzeni do Prokuratury Rejonowej w Wieluniu, gdzie usłyszeli zarzuty rozboju. Starszego ze sprawców prokurator objął dozorem policyjnym. Za tego typu przestępstwo grozi nawet do 12 lat pozbawienia wolności.

R e k l a m a

ZOBACZ TEŻ

R e k l a m a
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
R e k l a m a
R e k l a m a

SPOŁECZNOŚĆ

8,694fanówPolub nas
805obserwującychObserwuj
8obserwującychObserwuj

KOMENTOWANE

R e k l a m a

NAJNOWSZE

R e k l a m a
0
Podziel się swoją opiniąx