R e k l a m a

Już ponad 90 proc. wniosków o „300 plus” wpłynęło do ZUS w województwie łódzkim

R e k l a m a

W województwie łódzkim do ZUS wpłynęło już ponad 90 proc. wniosków o świadczenie „300 plus” od uprawnionych osób. ZUS wypłacił w łódzkim wyprawkę w kwocie ponad 68 mln zł.

Najwięcej wniosków wpłynęło za pośrednictwem bankowości elektronicznej (63,2 proc.), PUE ZUS (27,8 proc.) oraz portalu Emp@tia (9,0 proc.) Zdecydowana większość wniosków została obsłużona przez automat.

R e k l a m a | Dalsza część artykułu pod reklamą

– Sprawna obsługa tego zadania przez ZUS była możliwa dzięki elektronizacji i automatyzacji. W ostatnim czasie mocno na to postawiliśmy i widzimy już tego efekty. Zaawansowane informatycznie systemy pozwoliły na szybką obsługę wniosków i wypłatę pieniędzy. Automatyzacja pozwoliła również odciążyć pracowników ZUS – mówi prof. Gertruda Uścińska, prezes ZUS.

Największą grupę osób, na które wypłacono świadczenie stanowiły dzieci w wieku od 7 do 14 lat (68,8 proc.). Najwięcej dzieci, na które przyznano i wypłacono świadczenie dobry start uczęszcza do szkół podstawowych (67,7 proc.), liceów ogólnokształcących (13,8 proc.) oraz techników (13,4 proc.).

Spośród województw, najwięcej wniosków złożono w mazowieckim (421,9 tys.), a najmniej w opolskim (64,5 tys.). W województwie łódzkim złożono niemal 176 tys. wniosków.

– Program „Dobry Start” to 300 zł jednorazowego wsparcia dla wszystkich uczniów rozpoczynających rok szkolny. Rodziny otrzymują świadczenie bez względu na dochód – mówi Monika Kiełczyńska, z ZUS. – Wnioski o świadczenie można składać do końca listopada, wyłącznie w formie elektronicznej poprzez PUE ZUS, bankowość elektroniczną lub portal Emp@tia. Wypłata świadczenia jest realizowana bezgotówkowo, na konto w banku

W ramach programu ZUS wypłaca świadczenie w wysokości 300 zł – raz w roku – na dziecko uczące się w szkole, aż do ukończenia przez nie 20 lat, lub 24 lat – w przypadku dzieci z niepełnosprawnościami.

R e k l a m a

ZOBACZ TEŻ

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
R e k l a m a
R e k l a m a

SPOŁECZNOŚĆ

8,663fanówPolub nas
807obserwującychObserwuj
8obserwującychObserwuj

KOMENTOWANE

R e k l a m a

NAJNOWSZE

R e k l a m a
0
Podziel się swoją opiniąx