R e k l a m a

Podopieczni przedszkola nr 3 w Wieluniu wzięli udział w akcji „Sprzątanie Świata”

R e k l a m a

W piątek, 17 września 2021 r., Publiczne Przedszkole nr 3 w Wieluniu po raz kolejny przystąpiło do akcji „Sprzątanie Świata – Polska”, w ramach polskiej edycji międzynarodowego ruchu na rzecz ochrony środowiska „Clean up the World’’.

Inicjatywa ma na celu promowanie idei dbania o przyrodę. Obejmuje edukację odpadową oraz inicjowanie działań mających na celu wzrost świadomości ekologicznej społeczeństwa, ukazanie skutków zaśmiecania świata, wyjaśnienie konieczności ochrony środowiska. Tegoroczna akcja przebiegała pod hasłem „Myślę, więc nie śmiecę”.

R e k l a m a | Dalsza część artykułu pod reklamą

– W naszym przedszkolu na co dzień starannie dbamy o segregację odpadów, czystość pomieszczeń jak i samego otoczenia. Jednak w tym wyjątkowym dniu nasze przedszkolaki w atmosferze emocjonalnego zaangażowania, zaopatrzone w worki foliowe i rękawice ochronne, włączyły się do akcji ekologicznej na rzecz poszanowania środowiska i z wielkim zaangażowaniem porządkowały otoczenie wokół przedszkola – relacjonuje Danuta Frysiak, dyrektor Publicznego Przedszkola nr 3 w Wieluniu.

Nad bezpieczeństwem dzieci cały czas czuwały nauczycielki oraz personel placówki. Akcja odbywała się sprawnie, z wielką energią i zapałem do działania. Udział w tym przedsięwzięciu poprzedzono zajęciami dydaktycznymi, które zainspirowały dzieci do pracy mającej na celu dbanie o najbliższe środowisko oraz ukazały potęgę i piękno otaczającego nas świata.

Przedszkolaki podczas zajęć rozmawiały o ekologii, uczyły się, co robić by nie „produkować” nowych śmieci, poznały i przypomniały sobie zasady segregowania odpadów.

– Jesteśmy dumni z naszych przedszkolaków. Mamy nadzieję, że doświadczenia zdobyte podczas udziału w akcji „Sprzątanie Świata” zaowocują w przyszłości dobrymi i ekologicznymi nawykami, wzbudzą w dzieciach wrażliwość emocjonalną oraz odpowiedzialność za własną przyszłość i stan środowiska naturalnego – podkreśla dyrektor placówki.

R e k l a m a

ZOBACZ TEŻ

R e k l a m a
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
R e k l a m a
R e k l a m a

SPOŁECZNOŚĆ

8,556fanówPolub nas
799obserwującychObserwuj
8obserwującychObserwuj

KOMENTOWANE

R e k l a m a

NAJNOWSZE

R e k l a m a
0
Podziel się swoją opiniąx