R e k l a m a

Wieluńscy policjanci rozmawiali o bezpieczeństwie z uczniami szkół i przedszkolakami [ZDJĘCIA]

R e k l a m a

Funkcjonariusze zajmujący się profilaktyką społeczną w wieluńskiej komendzie od początku nowego roku szkolnego spotykają się z dziećmi i rozmawiają na tematy związane z bezpieczeństwem na drodze i nie tylko. Policjanci uczą najmłodszych bezpiecznych zachowań i dobrych nawyków, opowiadają też o swojej ciekawej, ale trudnej służbie.

W ostatnim czasie takie spotkania zorganizowano w szkołach podstawowych w Wydrzynie i Skrzynnie. Z kolei dzieci z wieluńskiego przedszkola numer 2 pojawiły się z wizytą w komendzie. Spotkania są organizowane w ramach akcji „Bezpieczna droga do szkoły”.

R e k l a m a | Dalsza część artykułu pod reklamą

– Podczas prelekcji policjanci uczą dzieci podstawowych przepisów kodeksu drogowego oraz zasad bezpieczeństwa, nie tylko w ruchu drogowym, ale także w środowisku, w którym dzieci przebywają na co dzień – wyjaśnia st. asp. Katarzyna Grela z wieluńskiej policji. – Omawiany był także temat dotyczący zasad bezpiecznego korzystania z Internetu oraz negatywnych skutków zdrowotnych i prawnych w związku z posiadaniem narkotyków i dopalaczy.

Podczas wizyty w komendzie przedszkolaki miały okazję przyjrzeć się na miejscu pracy policjantów i zobaczyć, czym na co dzień zajmują się stróże prawa. Dzieci dowiedziały się, co na drodze robią policjanci ruchu drogowego i dlaczego noszą białe czapki oraz białe pasy. Zapoznały się też z tym, jak ważne dla bezpieczeństwa niechronionych uczestników ruchu drogowego są odblaski.

– Dużą atrakcją dla najmłodszych była również możliwość obejrzenia sprzętu policyjnego. Z kolei przewodnik policyjnego psa prezentował umiejętności swojego czworonożnego kompana oraz przypominał najmłodszym, jak być bezpiecznym w kontakcie z agresywnym zwierzęciem – wskazuje Katarzyna Grela.

fot. KPP w Wieluniu

R e k l a m a

ZOBACZ TEŻ

R e k l a m a
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
R e k l a m a
R e k l a m a

SPOŁECZNOŚĆ

8,766fanówPolub nas
813obserwującychObserwuj
8obserwującychObserwuj

KOMENTOWANE

R e k l a m a

NAJNOWSZE

R e k l a m a
0
Podziel się swoją opiniąx