R e k l a m a

Dni bezpieczeństwa ruchu drogowego w powiecie wieluńskim. Policja prowadzi wzmożone działania

R e k l a m a

W dniach od 16 do 22 września 2021 roku, podczas Europejskiego Tygodnia Mobilności, we wszystkich krajach Europy prowadzona jest akcja Road Safety Days (Dni bezpieczeństwa ruchu drogowego). W działania włączyli się również wieluńscy mundurowi.

Road Safety Days to działania ukierunkowane na dążenie do założeń zgodnych z „wizją zero”, tj. zero ofiar śmiertelnych w wypadkach drogowych. W ramach inicjatywy przewidziano działania podnoszące świadomość zagrożeń, mogących spotkać użytkowników dróg oraz wydarzenia promujące bezpieczne zachowania i przestrzeganie przepisów ruchu drogowego.

R e k l a m a | Dalsza część artykułu pod reklamą

Policjanci z wieluńskiej komendy w ramach tej akcji przez cały tydzień prowadzą wzmożone działania na drogach powiatu wieluńskiego. Ich głównym celem jest ograniczenie liczby zdarzeń na drogach, a tym samym poprawa bezpieczeństwa użytkowników dróg.

– Policjanci podczas tej akcji zwracają szczególną uwagę na prędkość, z jaką poruszają się kierujący, stosowanie pasów bezpieczeństwa i fotelików dla dzieci, korzystanie z telefonów bez zestawu głośnomówiacego, stan techniczny pojazdów, jak również trzeźwość uczestników ruchu drogowego – wymienia st. asp. Katarzyna Grela z wieluńskiej policji. I dodaje, że stróże prawa sprawdzają również pieszych poruszających się po drogach – czy przechodzą przez jezdnię w prawidłowy sposób oraz w miejscu do tego wyznaczonym, jak również czy korzystają z elementów odblaskowych.

– Przez cały tydzień na drogach naszego powiatu można zauważyć patrole drogówki, które kontrolując zarówno kierujących, jak i pieszych, wręczają im elementy odblaskowe oraz sygnalizują o skutkach wypadków – podkreśla Katarzyna Grela.

Oprócz działań na drogach, 20 września mundurowi przeprowadzili spotkanie profilaktyczne, poświęcone tematowi bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Policjanci spotkali się z uczniami Zespołu Szkół nr 2 oraz Zespołu Szkół Specjalnych w Wieluniu, z którymi rozmawiali na temat bezpieczeństwa, zwłaszcza niechronionych uczestników ruchu drogowego.

R e k l a m a

ZOBACZ TEŻ

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
R e k l a m a
R e k l a m a

SPOŁECZNOŚĆ

8,753fanówPolub nas
809obserwującychObserwuj
8obserwującychObserwuj

KOMENTOWANE

R e k l a m a

NAJNOWSZE

R e k l a m a
0
Podziel się swoją opiniąx