R e k l a m a

Wieluń: Znalazł zgubiony portfel i zabrał z niego pieniądze. Teraz grozi mu więzienie

R e k l a m a

Wieluńscy kryminalni zatrzymali 36-latka, podejrzanego o przywłaszczenie pieniędzy ze znalezionego portfela. Mężczyźnie grozi teraz pobyt za kratkami.

W sobotę, 18 września 2021 roku, do wieluńskiej komendy zgłosił się 25-latek. Mężczyzna powiadomił policjantów o przywłaszczeniu jego pieniędzy z portfela, który wcześniej zgubił. Do zdarzenia doszło przed jednym ze sklepów przy ul. Krakowskie Przedmieście w Wieluniu. 25-latek tego dnia robił tam zakupy, a portfel najprawdopodobniej wypadł mu z kieszeni podczas wsiadania do samochodu. W środku znajdowały się dokumenty, 750 złotych w gotówce oraz karty płatnicze.

R e k l a m a | Dalsza część artykułu pod reklamą

– Jeszcze tego samego dnia mężczyzna został powiadomiony, że przypadkowe osoby odnalazły jego zgubę na ławce w parku, nieopodal sklepu, w którym wcześniej robił zakupy. Mężczyzna odzyskał portfel oraz dokumenty, pieniędzy jednak już w nim nie było – relacjonuje st. asp. Katarzyna Grela z wieluńskiej policji.

Sprawą przywłaszczenia gotówki zajęli się wieluńscy mundurowi. Policjanci pojechali na miejsce zdarzenia, gdzie zbierali informacje mogące pomóc w wyjaśnieniu tej sprawy. Sprawdzili też nagrania z monitoringu.

– Dzięki wnikliwej analizie wszystkich zdobytych informacji, kryminalni ustalili 36-latka odpowiedzialnego za to przestępstwo. Mężczyzna został zatrzymany 22 września 2021 roku i noc spędził w policyjnym areszcie. Usłyszał zarzut przywłaszczenia pieniędzy ze znalezionego portfela. Za takie przestępstwo grozi kara do roku pozbawienia wolności – informuje st. asp. Katarzyna Grela.

Funkcjonariusze przypominają, że znalezione przedmioty czy pieniądze należy zwrócić właścicielowi lub oddać do biura rzeczy znalezionych albo do najbliższej jednostki policji.

– Kto nie zwraca znalezionej rzeczy, dopuszcza się przywłaszczenia mienia. Jeżeli wartość tej rzeczy nie przekracza 500 zł, popełnia wykroczenie. W sytuacji gdy jej wartość przekracza kwotę 500 zł, popełnia przestępstwo – wskazuje Katarzyna Grela.

R e k l a m a

ZOBACZ TEŻ

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
R e k l a m a
R e k l a m a

SPOŁECZNOŚĆ

8,646fanówPolub nas
806obserwującychObserwuj
8obserwującychObserwuj

KOMENTOWANE

R e k l a m a

NAJNOWSZE

R e k l a m a
0
Podziel się swoją opiniąx