R e k l a m a

Wypadek na ul. Młodzieżowej w Wieluniu. Motocyklista trafił do szpitala

R e k l a m a

Samochód osobowy i motocykl zderzyły się w poniedziałek, 27 września 2021 r., na ulicy Młodzieżowej w Wieluniu. 19-letni motocyklista trafił do szpitala.

Do zdarzenia doszło 27 września 2021 roku około godziny 18:35 na ulicy Młodzieżowej w Wieluniu. Ze wstępnych ustaleń policjantów wynika, że 32-latek kierujący dacią, wyjeżdżając z drogi podporządkowanej, nie udzielił pierwszeństwa przejazdu motocykliście, który jechał ulicą Młodzieżową.

R e k l a m a | Dalsza część artykułu pod reklamą

– Kierowca motocykla yamaha był zmuszony do gwałtownego hamowania, wskutek którego jednoślad przewrócił się, a następnie uderzył w samochód osobowy. 19-letni kierowca motocykla z obrażeniami ciała przewieziony został do szpitala – relacjonuje st. asp. Katarzyna Grela z wieluńskiej policji.

Na miejscu zdarzenia oprócz policjantów interweniowała karetka pogotowia oraz dwa zastępy straży pożarnej – po jednym z JRG Wieluń oraz OSP Masłowice. Policjanci po raz kolejny apelują o rozwagę i przestrzeganie przepisów ruchu drogowego.

– Sezon motocyklowy trwa. Motocykliści, podobnie jak rowerzyści, mają dużo mniejsze szanse wyjścia cało z wypadków drogowych, niż osoba prowadząca samochód – przypomina Katarzyna Grela.

Stróże prawa apelują do kierujących jednośladami o rozwagę i rozsądne korzystanie z tego środka transportu. Katarzyna Grela zaznacza, że również kierowcy samochodów popełniają błędy w stosunku do motocyklistów. Należą do nich m.in. nieudzielenie pierwszeństwa przejazdu, nieprawidłowo wykonywany manewr skrętu bądź zmiana pasa ruchu bez upewnienia się, czy kierowca ma do tego prawo.

– Kierowcy samochodów powinni pamiętać, że motocykliści to niechronieni uczestnicy ruchu drogowego, którzy mają takie same prawa jaki i oni – konkluduje Katarzyna Grela.

R e k l a m a

ZOBACZ TEŻ

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
R e k l a m a
R e k l a m a

SPOŁECZNOŚĆ

8,646fanówPolub nas
806obserwującychObserwuj
8obserwującychObserwuj

KOMENTOWANE

R e k l a m a

NAJNOWSZE

R e k l a m a
0
Podziel się swoją opiniąx