R e k l a m a

W gminie Wieluń powstaną aktywne przejścia dla pieszych. Środki popłyną z budżetu obywatelskiego

R e k l a m a

Systemy tzw. inteligentnego oświetlenia zostaną wykonane na sześciu przejściach dla pieszych w gminie Wieluń. Zadanie o wartości 360 tys. złotych będzie finansowane z budżetu obywatelskiego województwa łódzkiego.

Projekt pod nazwą „Bezpieczny pieszy. Aktywne przejścia na drogach wojewódzkich w gminie Wieluń” został zgłoszony do budżetu obywatelskiego przez Zbigniewa Rybczyńskiego z organizacji Obywatelski Wieluń. Inicjatywa zyskała poparcie mieszkańców, którzy oddali w sumie 2146 głosów popierających realizację tego zadania. Tyle wystarczyło, by projekt znalazł się na liście zakwalifikowanych do finansowania.

R e k l a m a | Dalsza część artykułu pod reklamą

Dzięki głosom mieszkańców na sześciu „zebrach” na terenie gminy Wieluń zostanie zamontowane dodatkowe oświetlenie w jezdni (tzw. „kocie oczka”) oraz na znakach. Co ważne, światła będą włączały się tylko wtedy, gdy pieszy będzie zbliżał się do przejścia lub będzie z niego korzystał. Instalacje mające przyczynić się do zwiększenia bezpieczeństwa osób korzystających z pasów mają zostać zamontowane w 2022 roku.

Jako że zadanie będzie finansowane z budżetu województwa łódzkiego, wymogiem było wytypowanie przejść zlokalizowanych na drogach wojewódzkich. Aktywne przejścia dla pieszych powstaną w następujących lokalizacjach:

  • Wieluń, ul. 18 Stycznia – przy skrzyżowaniu z ul. Nadodrzańską
  • Wieluń, ul. Głowackiego – przy skrzyżowaniu z Krakowskim Przedmieściem
  • Wieluń, ul. Warszawska – obok wiaduktu kolejowego
  • Dąbrowa, ul. Wrocławska – przy skrzyżowaniu z ul. Św. Wawrzyńca
  • Ruda – przy skrzyżowaniu z ul. Floriańską (naprzeciwko kościoła)
  • Sieniec – przejście we wschodniej części miejscowości (w pobliżu szkoły i kościoła)

– Niskie ukłony dla wszystkich, którzy przyczynili się do tego sukcesu. Dzięki Wam w naszej gminie będzie bezpieczniej – czytamy na profilu społecznościowym organizacji Obywatelski Wieluń.

R e k l a m a

ZOBACZ TEŻ

R e k l a m a
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
R e k l a m a
R e k l a m a

SPOŁECZNOŚĆ

8,556fanówPolub nas
799obserwującychObserwuj
8obserwującychObserwuj

KOMENTOWANE

R e k l a m a

NAJNOWSZE

R e k l a m a
0
Podziel się swoją opiniąx