R e k l a m a

W gminie Wieluń powstaną aktywne przejścia dla pieszych. Środki popłyną z budżetu obywatelskiego

R e k l a m a

Systemy tzw. inteligentnego oświetlenia zostaną wykonane na sześciu przejściach dla pieszych w gminie Wieluń. Zadanie o wartości 360 tys. złotych będzie finansowane z budżetu obywatelskiego województwa łódzkiego.

Projekt pod nazwą „Bezpieczny pieszy. Aktywne przejścia na drogach wojewódzkich w gminie Wieluń” został zgłoszony do budżetu obywatelskiego przez Zbigniewa Rybczyńskiego z organizacji Obywatelski Wieluń. Inicjatywa zyskała poparcie mieszkańców, którzy oddali w sumie 2146 głosów popierających realizację tego zadania. Tyle wystarczyło, by projekt znalazł się na liście zakwalifikowanych do finansowania.

Dzięki głosom mieszkańców na sześciu „zebrach” na terenie gminy Wieluń zostanie zamontowane dodatkowe oświetlenie w jezdni (tzw. „kocie oczka”) oraz na znakach. Co ważne, światła będą włączały się tylko wtedy, gdy pieszy będzie zbliżał się do przejścia lub będzie z niego korzystał. Instalacje mające przyczynić się do zwiększenia bezpieczeństwa osób korzystających z pasów mają zostać zamontowane w 2022 roku.

Jako że zadanie będzie finansowane z budżetu województwa łódzkiego, wymogiem było wytypowanie przejść zlokalizowanych na drogach wojewódzkich. Aktywne przejścia dla pieszych powstaną w następujących lokalizacjach:

  • Wieluń, ul. 18 Stycznia – przy skrzyżowaniu z ul. Nadodrzańską
  • Wieluń, ul. Głowackiego – przy skrzyżowaniu z Krakowskim Przedmieściem
  • Wieluń, ul. Warszawska – obok wiaduktu kolejowego
  • Dąbrowa, ul. Wrocławska – przy skrzyżowaniu z ul. Św. Wawrzyńca
  • Ruda – przy skrzyżowaniu z ul. Floriańską (naprzeciwko kościoła)
  • Sieniec – przejście we wschodniej części miejscowości (w pobliżu szkoły i kościoła)

– Niskie ukłony dla wszystkich, którzy przyczynili się do tego sukcesu. Dzięki Wam w naszej gminie będzie bezpieczniej – czytamy na profilu społecznościowym organizacji Obywatelski Wieluń.

R e k l a m a

ZOBACZ TEŻ

R e k l a m a
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
R e k l a m a

SPOŁECZNOŚĆ

7,273fanówPolub nas
771obserwującychObserwuj

KOMENTOWANE

R e k l a m a

NAJNOWSZE

R e k l a m a
0
Podziel się swoją opiniąx