R e k l a m a

Wieluń: Odblaski dla pieszych i przedszkolaków w ramach akcji „Świeć przykładem”

R e k l a m a

1 października 2021 roku obchodzimy Ogólnopolski Policyjny Dzień Odblasków. W związku z tym wieluńscy mundurowi przekazywali pieszym elementy odblaskowe, a także spotkali się z przedszkolakami.

Działania profilaktyczne prowadzone przez wieluńskich policjantów wpisują się w akcję edukacyjną „Świeć przykładem”, której głównym założeniem jest przypominanie pieszym o obowiązku i potrzebie korzystania z odblasków dla własnego bezpieczeństwa. Mundurowi z wieluńskiej drogówki 1 października prowadzą też działania ukierunkowane na poprawę bezpieczeństwa pieszych i rowerzystów.

R e k l a m a | Dalsza część artykułu pod reklamą

– W ramach tych działań policjanci wydziału ruchu drogowego tego dnia obejmują nadzorem odcinki dróg na terenie naszego powiatu, gdzie często dochodzi do zdarzeń drogowych, zwracając szczególną uwagę na wykroczenia drogowe popełniane przez pieszych, jak i kierujących wobec pieszych – wyjaśnia st. asp. Katarzyna Grela z wieluńskiej policji. – Oprócz działań kontrolnych policjanci wręczają niechronionym uczestnikom ruchu drogowego elementy odblaskowe, zachęcając do ich stosowania.

W ramach Ogólnopolskiego Policyjnego Dnia Odblasków policjanci spotkali się też z podopiecznymi Publicznego Przedszkola nr 1 w Wieluniu. Głównym tematem spotkania było bezpieczeństwo w ruchu drogowym.

– Policjanci uczyli dzieci prawidłowych zachowań na drodze oraz uświadamiali, jak ważną rolę dla naszego bezpieczeństwa odgrywają odblaski. W trakcie spotkania omówiono również najnowsze zmiany w przepisach ruchu drogowego, dotyczące pieszych i poruszania się na hulajnogach – relacjonuje Katarzyna Grela. Wszystkim uczestnikom spotkania policjanci wręczyli elementy odblaskowe

Stróże prawa zachęcają pieszych do korzystania z odblasków nie tylko po zapadnięciu zmroku poza obszarem zabudowanym, ale również w obszarze zabudowanym na nieoświetlonych lub słabo oświetlonych odcinkach dróg. Ważne jest aby odpowiednio ich używać, to jest umieszczać w miejscu widocznym dla kierujących nadjeżdżających z obydwu kierunków.

R e k l a m a

ZOBACZ TEŻ

R e k l a m a
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
R e k l a m a
R e k l a m a

SPOŁECZNOŚĆ

8,762fanówPolub nas
812obserwującychObserwuj
8obserwującychObserwuj

KOMENTOWANE

R e k l a m a

NAJNOWSZE

R e k l a m a
0
Podziel się swoją opiniąx