R e k l a m a

Burmistrz Wielunia zaprasza seniorów do bezpłatnego szczepienia przeciwko grypie

R e k l a m a

Burmistrz Wielunia zaprasza osoby powyżej 65. roku życia zamieszkałe na terenie gminy Wieluń do bezpłatnego szczepienia przeciwko grypie.

Seniorzy mogą zarejestrować się na szczepienie i wyznaczyć termin w NZOZ Bomed przy ul. Żeromskiego 2 w Wieluniu. Kontakt z placówką jest też możliwy pod numerem telefonu 43 843 10 01.

R e k l a m a | Dalsza część artykułu pod reklamą

Jak czytamy w portalu pacjent.gov.pl, szczepienie przeciwko grypie nie chroni w stu procentach przed zachorowaniem, ale dzięki niemu, nawet w przypadku wystąpienia choroby, jej przebieg będzie łagodniejszy. Najlepiej zaszczepić się na początku sezonu grypowego, czyli jesienią. Po podaniu szczepionki odporność rozwija się w ciągu dwóch – trzech tygodni i utrzymuje się przez od 6 do 12 miesięcy.

– Przez dwa dni po szczepieniu możesz mieć miejscowe zaczerwienienie i ogólne złe samopoczucie, które mijają samoistnie. W przypadku pogorszenia stanu zdrowia po szczepieniu niezbędny jest kontakt z lekarzem – informuje portal pacjent.gov.pl.

Ponieważ wirus grypy szybko się zmienia, co roku szczepionka ma nieco inny skład. Jest on opracowywany w oparciu o nowe szczepy wirusa, które wywołują grypę w danym sezonie. Dlatego przeciwko grypie należy szczepić się co roku.

R e k l a m a

ZOBACZ TEŻ

R e k l a m a
Subskrybuj
Powiadom o
4 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
xyz
2 lat temu

Raptem było 200 szczepionek, które się natychmiast skończyły. Wielka akcja, a jej zakres śmiesznie mały. To miała być reklama Burmistrza?

Lokalny patriota
2 lat temu
Odpowiedź na komentarz użytkownika  xyz

Słuszna prawda kolejne kłamstwo burmistrza po słynnej drodze pożarowej na osiedlu wojska polskiego

wieluniak69
2 lat temu
Odpowiedź na komentarz użytkownika  Lokalny patriota

Kolejny kłamca. Szczepionki są obecne. Zapisałem dziś rodziców.

wieluniak69
2 lat temu
Odpowiedź na komentarz użytkownika  xyz

Nie kłam. To powiedz jakim cudem dziś zapisałem rodziców. Kłamstwo ma krótkie nogi. Wiesz że ktoś może uwieżyć i nie zadzwonić bo uwieży że nie ma szczepionki. Ja też nie lubię burmistrza, ale nie kłamię wprowadzając mieszkańców Wielunia w błąd. Kłamstwem nic dobrego nie osiągniesz.

R e k l a m a
R e k l a m a

SPOŁECZNOŚĆ

8,688fanówPolub nas
805obserwującychObserwuj
8obserwującychObserwuj

KOMENTOWANE

R e k l a m a

NAJNOWSZE

R e k l a m a
4
0
Podziel się swoją opiniąx