R e k l a m a

Co warto wiedzieć o kasach fiskalnych online?

R e k l a m a

Kasy fiskalne kojarzone są przede wszystkim z dużymi urządzeniami, za pomocą których możliwe jest skanowanie produktów oraz drukowanie paragonów dla klientów. Niemniej jednak od stosunkowo krótkiego czasu mamy do czynienia z kasami fiskalnymi online. Podobnie jak tradycyjne kasy, urządzenia fiskalne online umożliwiają ewidencjonowanie transakcji sprzedaży oraz wydawanie paragonów dla klientów, lecz posiadają one także dodatkowe funkcje. Co warto wiedzieć o kasach fiskalnych online?

Obowiązek posiadania kasy fiskalnej online

R e k l a m a | Dalsza część artykułu pod reklamą

Dotychczas zdecydowana większość podmiotów gospodarczych, które świadczyły usługi dla osób fizycznych nieprowadzących działalności gospodarczej, musiała posiadać kasę fiskalną. Decyzją władz do obrotu zostały wprowadzone kasy fiskalne online, które mogą komunikować się z Centralnym Repozytorium Kas. Obowiązek posiadania kasy fiskalnej online wchodzi w życie stopniowo, w zależności od branż. Niektóre z firm już dziś zobowiązane są posiadać kasę fiskalną online, inne mogą jeszcze korzystać z tradycyjnych kas, niemniej jednak w niedługim czasie również będą musiały zakupić urządzenia online. Jeśli tego nie zrobią, mogą zostać na nie nałożone kary. Jednym z podstawowych zadań kasy fiskalnej online jest bowiem uszczelnienie systemu podatkowego, głównie w kontekście podatku dochodowego oraz VAT. Co ważne, kasy fiskalnej online nie muszą posiadać firmy, które świadczą usługi wyłącznie na rzecz innych podmiotów gospodarczych. Rozliczają się one bowiem za pomocą faktur, a nie paragonów.

Jaka powinna być kasa fiskalna online?

Kasy fiskalne jeszcze do niedawna kojarzone były z urządzeniami, które zajmują znaczną część lady. Dziś jednak jest to niewielki sprzęt, który nie tylko posiada wiele funkcji, ale także pięknie się prezentuje. Kasa fiskalna online powinna być przede wszystkim prosta w obsłudze, tak aby każdy sprzedawca z łatwością mógł ewidencjonować za jej pomocą przeprowadzane transakcje. Przedsiębiorcy, którzy świadczą swoje usługi w sposób mobilny, powinni pomyśleć o zakupie przenośnej kasy fiskalnej online. Bez względu na to, gdzie dokładnie świadczona jest usługa, sprzedawca zawsze jest zobowiązany wydać paragon, a zatem ewidencjonować transakcję. Przenośna kasa fiskalna online jest lekka, poręczna, a dodatkowo może działać bez podłączenie do prądu.

Możliwość dofinansowania

Wielu przedsiębiorców niechętnie podchodzi do obowiązku wymiany starej kasy na nową, zdając sobie sprawę z tego, że kolejny zakup oznacza spory wydatek. Dobrej jakości kasa fiskalna online kosztuje ponad 1000 zł, co może okazać się szczególnie dotkliwe dla drobnych przedsiębiorców. Niemniej jednak mają oni możliwość uzyskania dofinansowania. Co istotne, może ono wynosić nawet 90% wartości kasy, lecz nie więcej, niż 700 zł. Posiadając dodatkowe środki na zakup urządzenia, które nie tylko spełni wszelkie wymogi ustawowe, ale również w znacznym stopniu ułatwi nam codzienną pracę. Przedsiębiorcy, którzy jeszcze nie wymienili kasy na kasę fiskalną online, powinni więc jak najszybciej postarać się o dofinansowanie. 

R e k l a m a

ZOBACZ TEŻ

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
R e k l a m a
R e k l a m a

SPOŁECZNOŚĆ

8,646fanówPolub nas
806obserwującychObserwuj
8obserwującychObserwuj

KOMENTOWANE

R e k l a m a

NAJNOWSZE

R e k l a m a
0
Podziel się swoją opiniąx