R e k l a m a

Gmina Wieluń: Policjant po służbie ujął pijanego kierowcę bez prawa jazdy

R e k l a m a

Aspirant sztabowy Piotr Wicher z wieluńskiej komendy, wracając po służbie do domu, uniemożliwił dalszą jazdę 44-latkowi, który w stanie nietrzeźwości kierował volkswagenem polo. Kierowca miał w organizmie blisko 3 promile alkoholu.

We wtorek, 12 października 2021 roku, po godzinie 16:00 aspirant sztabowy Piotr Wicher z Wydziału Prewencji wieluńskiej jednostki po zakończonej służbie ponadnormatywnej wracał swoim samochodem do domu. W miejscowości Borowiec w gminie Wieluń zauważył volkswagena polo, którego tor jazdy wskazywał, że kierowca auta może być pod wpływem alkoholu.

R e k l a m a | Dalsza część artykułu pod reklamą

– Kiedy pojazd zjechał na pobocze i zatrzymał się, funkcjonariusz podjął interwencję. Kiedy podszedł do kierowcy, wyczuł silną woń alkoholu, więc natychmiast odebrał mu kluczyki i powiadomił dyżurnego KPP w Wieluniu – relacjonuje sierż. sztab. Monika Klonowska z wieluńskiej policji.

Gdy na miejsce przyjechał patrol wieluńskiej drogówki, policjant przekazał ujętego mężczyznę mundurowym. Kierowcą volkswagena okazał się 44-letni mieszkaniec powiatu wieluńskiego. Miał w organizmie prawie 3 promile alkoholu, a jakby tego było mało, nie posiadał prawa jazdy.

– Za popełnione przestępstwo grozi mu kara do 2 lat pozbawienia wolności. Kierowanie bez uprawnień zagrożone jest karą grzywny oraz zakazem prowadzenia pojazdów – wskazuje Monika Klonowska, która w imieniu policjantów składa funkcjonariuszowi Komendy Powiatowej Policji w Wieluniu podziękowania za wspaniałą postawę. Jak podkreśla, ujęcie nietrzeźwego kierowcy w czasie wolnym od służby to najlepszy dowód na to, że funkcjonariuszem jest się przez 24 godziny na dobę.

R e k l a m a

ZOBACZ TEŻ

R e k l a m a
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
R e k l a m a
R e k l a m a

SPOŁECZNOŚĆ

8,556fanówPolub nas
799obserwującychObserwuj
8obserwującychObserwuj

KOMENTOWANE

R e k l a m a

NAJNOWSZE

R e k l a m a
0
Podziel się swoją opiniąx