R e k l a m a

Ratownik medyczny z wizytą w wieluńskim przedszkolu nr 3

R e k l a m a

Ratownik medyczny Sebastian Jasiński był we wtorek, 12 października, gościem Publicznego Przedszkola nr 3 w Wieluniu. Spotkanie miało na celu przekazanie dzieciom informacji na temat zasad udzielania pierwszej pomocy oraz prawidłowego zachowania w czasie wypadku, jak również w sytuacjach zagrożenia życia i zdrowia.

Sebastian Jasiński wyjaśnił przedszkolakom, na czym polega jego praca oraz zaprezentował używane przez niego akcesoria. Podczas pogadanki dzieci dowiedziały się, jak należy zachować się zanim przyjedzie pogotowie ratunkowe. Uczyły się, jak sprawdzić przytomność osoby poszkodowanej, co zrobić w przypadku oparzeń, skaleczeń, zasłabnięć i złamań.

R e k l a m a | Dalsza część artykułu pod reklamą

Największą atrakcją były ćwiczenia praktyczne na fantomie. Początkowo dzieci przyglądały się czynnościom wykonywanym przez ratownika, a następnie według jego wskazówek naśladowały sztuczne oddychanie i masaż serca. Ponadto przedszkolaki utrwaliły sobie znane im już numery alarmowe służb ratowniczych oraz zasady bezpiecznej zabawy. Praktycznie, w formie zabawowej, uczyły się, jak należy rozmawiać przez telefon z dyspozytorką pogotowia. Na koniec dzieci mogły obejrzeć ambulans.

– Były to niezwykłe warsztaty, które uwrażliwiły naszych podopiecznych na potrzebę reagowania w sytuacjach zagrożenia życia oraz wyposażyły w wiedzę i umiejętności, które niewątpliwie należy systematycznie poszerzać i utrwalać. W przyszłości mogą one uratować czyjeś życie – przekazuje Danuta Frysiak, dyrektor Publicznego Przedszkola nr 3 w Wieluniu.

R e k l a m a

ZOBACZ TEŻ

R e k l a m a
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
R e k l a m a
R e k l a m a

SPOŁECZNOŚĆ

8,762fanówPolub nas
812obserwującychObserwuj
8obserwującychObserwuj

KOMENTOWANE

R e k l a m a

NAJNOWSZE

R e k l a m a
0
Podziel się swoją opiniąx