R e k l a m a

Wieluń: Pijany 27-letni kierowca bmw zatrzymany przez przypadkowych świadków

R e k l a m a

Przypadkowi świadkowie uniemożliwili dalszą jazdę pijanemu 27-latkowi. Do obywatelskiego ujęcia kierowcy bmw doszło na światłach przy ul. Traugutta w Wieluniu.

Informacja o ujęciu nietrzeźwego kierowcy wpłynęła do dyżurnego wieluńskiej policji w piątek, 15 października 2021 roku. Świadkowie zdarzenia, podróżując swoim samochodem, zwrócili uwagę na jadące przed nimi bmw, którego kierowca jechał całą szerokością drogi. Wskazywało to, że może być pod wpływem alkoholu.

R e k l a m a | Dalsza część artykułu pod reklamą

– W pewnym momencie, gdy pojazd zatrzymał się przed sygnalizatorem świetlnym przy skrzyżowaniu, wykorzystali dogodną sytuację, podbiegli do kierowcy i wyciągnęli kluczyki ze stacyjki uniemożliwiając mu dalszą jazdę. Natychmiast również powiadomili patrol policji – relacjonuje st. asp. Katarzyna Grela z wieluńskiej policji.

Funkcjonariusze zbadali stan trzeźwości 27-letniego kierowcy bmw. Okazało się, że miał ponad 2 promile alkoholu w organizmie. W związku z tym został zatrzymany i osadzony w policyjnym areszcie.

– Po wytrzeźwieniu usłyszał zarzut kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości, będąc wcześniej już karanym za tego typu przestępstwo. Zgodnie z kodeksem karnym grozi mu teraz kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności – przekazuje Katarzyna Grela.

Wieluńscy policjanci dziękują też czujnym kierowcom za obywatelską postawę godną naśladowania. Warto dodać, że to już kolejne obywatelskie ujęcie pijanego kierowcy w ostatnim czasie w naszym regionie.

R e k l a m a

ZOBACZ TEŻ

R e k l a m a
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
R e k l a m a
R e k l a m a

SPOŁECZNOŚĆ

8,558fanówPolub nas
802obserwującychObserwuj
8obserwującychObserwuj

KOMENTOWANE

R e k l a m a

NAJNOWSZE

R e k l a m a
0
Podziel się swoją opiniąx