R e k l a m a

Koncert w nowej auli wieluńskiej szkoły muzycznej. Wybrzmiały utwory klasyków [FILMY]

R e k l a m a

Utwory klasyków XX oraz XXI wieku wybrzmiały w nowej auli wieluńskiej szkoły muzycznej. Koncert chóru pod dyrekcją Jakuba Jurdzińskiego był drugim wydarzeniem w tym miejscu od czasu otwarcia nowej siedziby szkoły przy ul. Ciepłowniczej.

Chór Państwowej Szkoły Muzycznej I Stopnia w Wieluniu zabrał widownię w muzyczną podróż po klasycznych kompozytorach XX oraz XXI wieku. W auli wybrzmiały utwory takich twórców, jak Karl Jenkins, Bob Chilcott, Henryk Mikołaj Górecki, Eric Clapton czy Juan de Dios Filiberto.

R e k l a m a | Dalsza część artykułu pod reklamą

– „Co to znaczy klasyczny”, pyta często młodzież, bo nie wie. Używamy tego słowa bardzo często, a tak naprawdę nie wiemy, co ono oznacza – zwrócił uwagę Jakub Jurdziński. – Często mówimy „muzyka klasyczna”. Czyli jaka? Na przykład związana z epoką klasycyzmu, ale nie tylko. „Classico” znaczy wzorcowy, doskonały. Mówimy, że są „klasycy”, czyli kompozytorzy wzorcowi, których inni naśladują – wyjaśnił publiczności Jurdziński.

Koncert w nowej siedzibie szkoły był pierwszym od dłuższego czasu występem na żywo w wykonaniu chóru pod dyrekcją Jakuba Jurdzińskiego. Co prawda grupa spotykała się i ćwiczyła, ale ze względu na sytuację pandemiczną nie dawała koncertów przed publicznością. Zobaczcie nasze zdjęcia i filmy z tego szczególnego wydarzenia.

Koncert - widownia
R e k l a m a

ZOBACZ TEŻ

R e k l a m a
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
R e k l a m a
R e k l a m a

SPOŁECZNOŚĆ

8,556fanówPolub nas
801obserwującychObserwuj
8obserwującychObserwuj

KOMENTOWANE

R e k l a m a

NAJNOWSZE

R e k l a m a
0
Podziel się swoją opiniąx