R e k l a m a

Wieluńscy policjanci zatrzymali auto pełne migrantów na trasie S8

R e k l a m a

Policjanci z wieluńskiej drogówki zatrzymali samochód osobowy, którym kierował Syryjczyk, a pasażerami było 10 Irakijczyków w wieku od 18 do 26 lat. Czynności wobec cudzoziemców prowadzi teraz Straż Graniczna.

Do zdarzenia doszło w poniedziałek, 18 października 2021 roku, po godzinie 12:00. Policjanci z wydziału ruchu drogowego wieluńskiej komendy podczas patrolu na trasie S8 zwrócili uwagę na samochód kia sorento z przycienionymi bocznymi szybami. Postanowili zatrzymać auto do kontroli drogowej. Jak się okazało, pojazdem kierował 30-letni obywatel Syrii, który przewoził samochodem osobowym 10 obywateli Iraku w wieku od 18 do 26 lat.

R e k l a m a | Dalsza część artykułu pod reklamą

– W związku z popełnionym wykroczeniem przekroczenia dopuszczalnej liczby pasażerów kierowcy zatrzymano prawo jazdy oraz ukarano go mandatem karnym. Okazało się również, że samochód nie posiadał aktualnych badań technicznych, co skutkowało zatrzymaniem dowodu rejestracyjnego – informuje asp. sztab. Agnieszka Kulawiecka z sieradzkiej policji. Wieluńskich policjantów wsparli na miejscu właśnie funkcjonariusze z Sieradza. Jak dodaje Kulawiecka, dalsze czynności wobec cudzoziemców prowadzi placówka Straży Granicznej w Łodzi.

– W związku z trwającym kryzysem migracyjnym policjanci na bieżąco współpracują ze Strażą Graniczną. W ramach codziennych służb funkcjonariusze zwracają uwagę na pojazdy, którymi mogą poruszać się cudzoziemcy. Sytuacje, w których istnieją wątpliwości co do legalności ich pobytu na terytorium naszego kraju, zgłaszane są właściwym placówkom Straży Granicznej – podkreśla Agnieszka Kulawiecka.

R e k l a m a

ZOBACZ TEŻ

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
R e k l a m a
R e k l a m a

SPOŁECZNOŚĆ

8,753fanówPolub nas
809obserwującychObserwuj
8obserwującychObserwuj

KOMENTOWANE

R e k l a m a

NAJNOWSZE

R e k l a m a
0
Podziel się swoją opiniąx