R e k l a m a

Wieluńska policja zaprasza na bezpłatne sprawdzenie świateł w samochodach

R e k l a m a

Policjanci w całej Polsce rozpoczęli kampanię „Twoje światła – Nasze bezpieczeństwo”, która potrwa do 15 grudnia 2021 roku. Wieluńscy mundurowi w ramach akcji przygotowali możliwość bezpłatnego sprawdzenia świateł na dwóch stacjach diagnostycznych.

Stróże prawa przypominają, że okresie jesiennym, gdy pogarsza się widoczność, światła pojazdu nabierają szczególnego znaczenia. Sprawne, prawidłowo wyregulowane światła pozwalają kierującemu wcześniej dostrzec pieszego poruszającego się jezdnią lub poboczem, jak również inną przeszkodę znajdującą się na drodze. Jeśli oświetlenie pojazdu jest wadliwe, to w złych warunkach atmosferycznych i przy nieostatecznej widoczności wzrasta prawdopodobieństwo wypadku drogowego.

R e k l a m a | Dalsza część artykułu pod reklamą

Na prawidłowe działanie świateł wpływa ich ogólny stan techniczny, a także właściwe ustawienie ich wysokości, prawidłowy rozkład granicy światła i cienia oraz natężenie emitowanego światła. Elementy te często wymagają profesjonalnej oceny i dlatego, w ramach kampanii „Twoje światła – Nasze bezpieczeństwo”, odbędą się ogólnopolskie dni otwarte na stacjach kontroli pojazdów.

Wieluńscy policjanci w ramach tej kampanii nawiązali współpracę z dwiema okręgowymi stacjami kontroli pojazdów w Wieluniu, tj. PKS Wieluń sp. z o.o. przy ul. Traugutta 53 oraz HEDAX przy ul. Wodnej 7.

– Na tych dwóch stacjach w soboty: 23.10, 6.11, 20.11, 4.12. 2021 roku każdy kierujący będzie mógł tam bezpłatnie sprawdzić światła – zachęca st. asp. Katarzyna Grela z wieluńskiej policji. Jak dodaje, celem akcji jest zwrócenie uwagi na zagrożenia wynikające z niesprawnego czy też nieprawidłowego oświetlenia, wyeliminowanie z ruchu maksymalnej liczby pojazdów z niesprawnym lub niezgodnym z warunkami technicznymi oświetleniem, stworzenie możliwości przeprowadzenia bezpłatnych kontroli poza terminem badania technicznego oraz propagowanie zasady „widzieć i być widocznym”.

R e k l a m a

ZOBACZ TEŻ

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
R e k l a m a
R e k l a m a

SPOŁECZNOŚĆ

8,665fanówPolub nas
806obserwującychObserwuj
8obserwującychObserwuj

KOMENTOWANE

MICHAŁ GNUCH I JULIA CHUDZIAK skomentował(a) artykuł Łódzki Festiwal Mleka w Wieluniu 2024. Mamy dokładny program wydarzenia
MICHAŁ GNUCH I JULIA CHUDZIAK skomentował(a) artykuł Łódzki Festiwal Mleka w Wieluniu 2024. Mamy dokładny program wydarzenia
MICHAŁ GNUCH I JULIA CHUDZIAK skomentował(a) artykuł Od 1 lipca 2024 z kranów mieszkańców Wielunia popłynie tylko zimna woda
R e k l a m a

NAJNOWSZE

R e k l a m a
0
Podziel się swoją opiniąx