R e k l a m a

Agresywny 22-latek zatrzymany przez wieluńskich mundurowych. Jednego policjanta kopnął, drugiego ugryzł

R e k l a m a

Wieluńscy kryminalni zatrzymali 22-latka podejrzanego o posiadanie środków odurzających. Mężczyzna podczas zatrzymania był agresywny – jednego policjanta kopnął, a drugiego ugryzł w rękę i rozerwał mu kurtkę. 19-letni kolega zatrzymanego odpowie natomiast za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości.

W piątek, 22 października br., funkcjonariusze z pionu kryminalnego wieluńskiej komendy podczas służby na terenie miasta zwrócili uwagę na kierowcę seata cordoby. Mundurowych zaniepokoił styl jazdy kierującego. Podejrzewając, że kierowca mógł być nietrzeźwy, postanowili go skontrolować. Jak się okazało, samochodem podróżowało dwóch młodych mężczyzn.

R e k l a m a | Dalsza część artykułu pod reklamą

– Przypuszczenia funkcjonariuszy potwierdziły się. Badanie alkomatem 19-letniego kierowcy wykazało blisko 0,8 promila alkoholu w organizmie. Ponadto okazało się, że nie posiadał on uprawnień do kierowania samochodem – relacjonuje st. asp. Katarzyna Grela z wieluńskiej policji.

Podczas kontroli policjanci musieli wyjaśnić kwestie związane z własnością pojazdu. Stróże prawa wspólnie z 22-letnim pasażerem seata poszli do jego mieszkania, aby zweryfikować dokumenty samochodu.

– Tam kryminalni zwrócili uwagę na foliowe woreczki schowane w jednej z szafek pośród dokumentów. Okazało się, że była w nich marihuana – przekazuje Katarzyna Grela. Łącznie w trakcie przeszukania policjanci zabezpieczyli ponad 14 gramów marihuany oraz 1,4 grama amfetaminy. Oprócz tego zabezpieczono też dwie elektroniczne wagi oraz opakowanie tabletek i 40 gramów zbrylonego białego proszku, które zostaną poddane dalszym badaniom laboratoryjnym.

Jak relacjonuje Katarzyna Grela, 22-latek w trakcie zatrzymania był agresywny w stosunku do policjantów. Szarpał się z nimi, jednego kopnął, a drugiego kilkukrotnie ugryzł w rękę oraz rozerwał mu kurtkę. Ostatecznie mężczyzna spędził noc w policyjnym areszcie, po czym został doprowadzony do Prokuratury Rejonowej w Wieluniu.

– Usłyszał zarzuty posiadania środków odurzających oraz przedmiotów służących do ich przetwarzania. Ponadto odpowie za wywieranie wpływu na czynności policjantów oraz uszkodzenie mienia. Na wniosek prokuratora sąd tymczasowo aresztował 22-latka na trzy miesiące. Za popełnione przestępstwa grozi mu kara nawet do pięciu lat pozbawienia wolności – przekazuje Katarzyna Grela.

Odpowiedzialności nie uniknie też 19-letni kierowca seata. Młody mężczyzna odpowie za kierowanie autem w stanie nietrzeźwości bez wymaganych do tego uprawnień. Grozi mu do dwóch lat za kratkami.

R e k l a m a

ZOBACZ TEŻ

Subskrybuj
Powiadom o
1 Komentarz
Inline Feedbacks
View all comments
Ugryzł
2 lat temu

Którego psychiatrę polecacie w Wieluniu?

R e k l a m a
R e k l a m a

SPOŁECZNOŚĆ

8,643fanówPolub nas
806obserwującychObserwuj
8obserwującychObserwuj

KOMENTOWANE

R e k l a m a

NAJNOWSZE

R e k l a m a
1
0
Podziel się swoją opiniąx