R e k l a m a

Ałbena Grabowska, autorka bestsellerowej sagi „Stulecie Winnych”, gościła w wieluńskiej bibliotece

R e k l a m a

Ałbena Grabowska, utalentowana pisarka, autorka m.in. bestsellerowej sagi „Stulecie Winnych”, była gościem spotkania zorganizowanego w wieluńskiej bibliotece miejskiej.

Gospodarzem literackiego wieczoru, który miał miejsce w piątek, 22 października, był działający przy miejskiej książnicy Dyskusyjny Klub Książki. Autorka podczas rozmowy z prowadzącą spotkanie Iwoną Podeszwą opowiedziała o początkach swojej przygody z pisaniem książek, przybliżyła tematykę debiutanckiej książki „Tam gdzie urodził się Orfeusz” oraz zdradziła genezę powstania sagi „Stulecie Winnych”.

R e k l a m a | Dalsza część artykułu pod reklamą

Podczas rozmowy z publicznością pisarka opowiedziała o swoich bułgarskich korzeniach, pisarskim warsztacie, literackich planach oraz pozaliterackich pasjach. Bohaterka spotkania, która na co dzień wykonuje zawód lekarza, odniosła się też do pytań dotyczących różnorodności gatunków literackich, w których pisze swoje książki. Uczestnicy wydarzenia pytali Ałbenę Grabowską o wybór Brwinowa na miejsce akcji „Stulecia Winnych”, pierwowzory głównych bohaterów oraz losy postaci z książki „Matki i córki”. Na zakończenie spotkania wszyscy zainteresowani mieli możliwość nabycia książki Ałbeny Grabowskiej oraz otrzymania pamiątkowego wpisu od autorki.

Warto dodać, że na motywach bestsellerowej, trzytomowej sagi Ałbeny Grabowskiej pt. „Stulecie Winnych” powstał serial o tym samym tytule. Jest to przepełniona zwrotami akcji opowieść o wielopokoleniowej rodzinie Winnych z podwarszawskiego Brwinowa, wpleciona w dramatyczne wydarzenia XX wieku. Wątkiem przewodnim są losy bliźniaczek, Ani i Mani Winnych, które rodzą się na początku I wojny światowej. W serialu, który można śledzić w TVP, pojawiają się zarówno postacie fikcyjne, jak i prawdziwe, znane z historii, kultury i sztuki.

R e k l a m a

ZOBACZ TEŻ

R e k l a m a
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
R e k l a m a
R e k l a m a

SPOŁECZNOŚĆ

8,694fanówPolub nas
805obserwującychObserwuj
8obserwującychObserwuj

KOMENTOWANE

R e k l a m a

NAJNOWSZE

R e k l a m a
0
Podziel się swoją opiniąx