R e k l a m a

Duża akcja policji w powiecie wieluńskim. Łódzka grupa Speed, dron i patrole z ościennych komend

R e k l a m a

Wieluńscy policjanci, wspomagani przez grupę Speed z KWP w Łodzi, funkcjonariuszy z ościennych komend oraz drona, zorganizowali szeroko zakrojone działania pod nazwą Bezpieczny Wieluń. Podczas akcji odnotowano aż 162 wykroczenia.

We wtorek, 26 października 2021 roku, z inicjatywy wieluńskich mundurowych zorganizowano międzypowiatowe działania prewencyjne „Bezpieczny Wieluń”. Podczas akcji policjantów z wieluńskiej „drogówki” wspomogli funkcjonariusze z łódzkiej grupy Speed oraz funkcjonariusze z ościennych komend: z Bełchatowa, Pajęczna, Piotrkowa Trybunalskiego, Radomska, Sieradza, Wieruszowa i Zduńskiej Woli.

R e k l a m a | Dalsza część artykułu pod reklamą

– Podczas działań mundurowi zwracali szczególną uwagę na kierowców przekraczających dopuszczalną prędkość, na ich zachowania w okolicy przejść dla pieszych, czy nie wyprzedzają w ich rejonie, czy stosują się do sygnalizacji świetlnej – przekazuje st. asp. Katarzyna Grela z wieluńskiej policji. Funkcjonariusze sprawdzali też zachowania kierowców wobec rowerzystów, a także weryfikowali stan trzeźwości kierujących.

Działania na ziemi i w powietrzu

– Działania miały charakter zarówno dynamiczny, jak i statyczny. Wykorzystane zostały do tego radiowozy wyposażone w wideorejestratory. Dokonywano też pomiarów za pomocą ręcznych mierników prędkości – informuje Katarzyna Grela.

W akcji wykorzystano też policyjnego drona z Komendy Wojewódzkiej Policji w Łodzi. Mundurowi dzięki zamontowanej w nim kamerze mogli z powietrza dokładnie obserwować ruch pojazdów i reagować w przypadku łamania prawa.

– Dron najpierw nagrywał wykroczenia drogowe, po czym informacje przekazywane były do naziemnych patroli, które następnie reagowały na popełniane wykroczenia drogowe – wyjaśnia Katarzyna Grela.

Działania zakończono dopiero wieczorem. Policjanci odnotowali podczas całej akcji 162 wykroczenia, z czego 98 to przekroczenia dozwolonej prędkości. Stróże prawa nałożyli łączenie 130 mandatów i zatrzymali 9 dowodów rejestracyjnych. Mundurowi wyeliminowali z ruchu 3 nietrzeźwych kierujących. Dwóm kierowcom zatrzymane zostały prawa jazdy.

Policjanci wręczali też odblaski i zawieszki do auta

W ramach akcji stróże prawa prowadzili też działania profilaktyczne. Policjanci wręczali pieszym elementy odblaskowe i tłumaczyli dlaczego tak ważne jest ich noszenie. Przypominali, że zwłaszcza w okresie jesienno – zimowym noszenie odblasków zwiększa szansę pieszego na uniknięcie potrącenia. Kierowcy natomiast otrzymywali zawieszki zapachowe do samochodów z hasłami „Jestem trzeźwy. Jestem odpowiedzialny” oraz „Piłeś? Nie jedź, nie zabijaj!, Włącz hamulec na alkohol”. Przekazywane podczas akcji elementy odblaskowe oraz zawieszki ufundowała Gminna Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Wieluniu.

Sprawdź też więcej informacji o działaniach prowadzonych przez wieluńskich policjantów – kliknij.

R e k l a m a

ZOBACZ TEŻ

R e k l a m a
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
R e k l a m a
R e k l a m a

SPOŁECZNOŚĆ

8,558fanówPolub nas
802obserwującychObserwuj
8obserwującychObserwuj

KOMENTOWANE

R e k l a m a

NAJNOWSZE

R e k l a m a
0
Podziel się swoją opiniąx