R e k l a m a

Powiat wieluński: Wspólna akcja policji i uczniów. Kierowcy dostawali jabłko lub sok z cytryny

R e k l a m a

Jabłko w nagrodę, a cytryna dla kierowcy, który nie przestrzegał przepisów ruchu drogowego – taką akcję przeprowadzili wieluńscy policjanci wspólnie z fundacją „Bezpieczna Droga”. Funkcjonariuszom asystowali uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Załęczu Małym.

W środę, 27 października br., wieluńscy policjanci wspólnie z fundacją „Bezpieczna Droga” i uczniami czwartej klasy szkoły podstawowej prowadzili działania „Jabłko i cytryna”.

R e k l a m a | Dalsza część artykułu pod reklamą

– Na samym początku policjanci z przedszkolakami oraz uczniami klas od pierwszej do czwartej przeprowadzili pogadanki dotyczące bezpieczeństwa w ruchu drogowym – informuje st. asp. Katarzyna Grela z wieluńskiej policji.

Stróże prawa podzielili się z najmłodszymi wiedzą na temat bezpiecznego poruszania się po drogach. Uświadamiali ich, na jakie zagrożenia na drodze są narażeni, a także zachęcali do noszenia odblasków zwłaszcza w okresie jesienno-zimowym kiedy szybko zapada zmrok i piesi są mniej widoczni na drogach. Następnie czwartoklasiści wzięli aktywny udział w prowadzonych przez funkcjonariuszy kontrolach kierowców.

– W trakcie akcji policjanci sprawdzali, czy kierowcy nie łamią przepisów ruchu drogowego w rejonie miejscowej szkoły. Podczas kontroli drogowych prowadzonych przez policjantów dzieci nagradzały jabłkiem kierowców, którzy poruszają się swoimi pojazdami zgodnie z przepisami ruchu drogowego, natomiast co do których istniały „zastrzeżenia”, zamiast mandatu kierowcy musieli wypić sok z cytryny – relacjonuje Katarzyna Grela. Jak dodaje, uczniowie obserwowali pracę policjantów z wielkim zainteresowaniem.

R e k l a m a

ZOBACZ TEŻ

R e k l a m a
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
R e k l a m a
R e k l a m a

SPOŁECZNOŚĆ

8,694fanówPolub nas
805obserwującychObserwuj
8obserwującychObserwuj

KOMENTOWANE

R e k l a m a

NAJNOWSZE

R e k l a m a
0
Podziel się swoją opiniąx