R e k l a m a

Wieluń: Happening na placu Legionów przeciwko mowie nienawiści

R e k l a m a

„Nie hejtuj – rozmawiaj! Trzy powiaty przeciw mowie nienawiści” – to tytuł projektu, który zakończono dziś happeningiem na placu Legionów w Wieluniu.

W akcję mającą na celu przeciwdziałanie hejtowi zaangażowali się uczniowie dwóch wieluńskich szkół średnich: I Liceum Ogólnokształcącego oraz Zespołu Szkół nr 2, wspólnie z Fundacją Słowem Pisane.

R e k l a m a | Dalsza część artykułu pod reklamą

– Podczas projektu braliśmy udział w licznych warsztatach, których efektem są prezentowane dzisiaj plakaty oraz naklejki, które rozdajemy mieszkańcom. Dodatkowo plakaty trafiły do instytucji kultury i szkół średnich w powiecie wieluńskim i pajęczańskim – wyjaśniła młodzież.

Uczniowie nagrali też podcast dotyczący ich spojrzenia na mowę nienawiści. W swoich działaniach zachęcają młodych ludzi do sięgania po pomoc, gdy staną się ofiarami hejtu, dlatego na plakatach umieścili darmowy numer telefonu zaufania 116 111. W kolejnych latach inicjatywa ma być kontynuowana również w sąsiednich powiatach. Inicjatorką i koordynatorką przedsięwzięcia jest Magdalena Jaroch.

Projekt realizowany w ramach programu „Mikrogranty w Łódzkiem 2021” – program realizowany przez Centrum Promocji i Rozwoju Inicjatyw Obywatelskich OPUS finansowany przez Narodowy Instytut Wolności ze Środków Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich na latach 2021-2030.

R e k l a m a

ZOBACZ TEŻ

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
R e k l a m a
R e k l a m a

SPOŁECZNOŚĆ

8,646fanówPolub nas
806obserwującychObserwuj
8obserwującychObserwuj

KOMENTOWANE

R e k l a m a

NAJNOWSZE

R e k l a m a
0
Podziel się swoją opiniąx