R e k l a m a

Miłka Raulin odwiedziła Wieluń w ramach rowerowego rajdu przez całą Polskę

R e k l a m a

Miłka Raulin odwiedziła Wieluń podczas rajdu rowerowego w 103. rocznicę odzyskania niepodległości. Polska himalaistka i podróżniczka pokonuje w dziewięć dni niemal 1000-kilometrową trasę od szczytu Rysów do Helu.

Bogumiła Raulin, bo tak brzmi jej pełne imię, zasłynęła w 2018 roku jako najmłodsza Polka, która zdobyła Koronę Ziemi, czyli najwyższe szczyty poszczególnych części świata. Również w 2018 roku po raz pierwszy wyruszyła w rajd rowerowy przez całą Polskę z okazji 100-lecia odzyskania niepodległości.

R e k l a m a | Dalsza część artykułu pod reklamą

Od tamtego czasu podróżniczka wybiera się co roku w listopadzie w przejazd przez cały kraj. Zachęca też innych do przyłączenia się do niej, niekoniecznie na całym dystansie, ale przynajmniej na fragmencie trasy. Tym razem trasa Miłki wiodła również przez Wieluń, gdzie spędziła noc i wyruszyła w dalszą drogę w sobotę bladym świtem. Tego samego dnia, późnym popołudniem, ma dotrzeć do Łodzi, gdzie czeka ją kolejny przystanek.

– Z roku na rok odzew na tę inicjatywę jest coraz bardziej pozytywny, co bardzo mnie cieszy – mówi Miłka Raulin w rozmowie z INFO Wieluń. – Pamiętam pierwszy rajd, jak jechałam sama i myślałam sobie „nie no, przecież to jest tak szalony pomysł, kto tutaj do mnie dołączy”. Potem okazało się, że przyjeżdżali Polacy z zagranicy, którzy chcą właśnie tak na sportowo świętować, a w tym roku to już w ogóle przeszło moje oczekiwania, bo sześć osób właściwie na stałe jedzie ze mną przez całą trasę – cieszy się podróżniczka. Jak dodaje, przejeżdżała wcześniej wielokrotnie przez Wieluń, ale pierwszy raz zatrzymała się tutaj na dłużej.

– Byliśmy zbyt zmęczeni, żeby coś więcej zobaczyć. Ale myślę, że Wieluń nie jest ostatni raz na mojej mapie, więc może w przyszłym roku? Może powinnam robić wcześniej wyjazdy, żeby potem mieć więcej czasu popołudniu i wieczorem na zwiedzanie – zastanawiała się w rozmowie z nami Miłka Raulin.

Do podróżniczki dołączają też inni rowerzyści, niektórzy na dłuższym dystansie, inni na krótszym. W Wieluniu do Miłki Raulin dołączyła Basia Nowak z grupy „Powsinogi Kraszewice”. – Jeżdżę na co dzień rowerem, obserwuję Miłkę na Facebooku od pierwszego jej rajdu z południa na północ. Pojadę z nią tak daleko, jak będę mogła. Nie założyłam, jaki to będzie dystans, czy 20, 40 albo 50 kilometrów – mówiła nam Basia Nowak tuż przed wyjazdem z Wielunia.

Powodzenia w dalszej trasie życzył rowerzystom Radosław Urbaniak z biura burmistrza Wielunia. Kilka minut po godzinie 8:00 grupa wyjechała w kierunku Łodzi.

R e k l a m a

ZOBACZ TEŻ

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
R e k l a m a
R e k l a m a

SPOŁECZNOŚĆ

8,754fanówPolub nas
809obserwującychObserwuj
8obserwującychObserwuj

KOMENTOWANE

R e k l a m a

NAJNOWSZE

R e k l a m a
0
Podziel się swoją opiniąx