R e k l a m a

WOT podnosi alert gotowości, w tym dla żołnierzy z województwa łódzkiego

R e k l a m a

Z powodu napiętej sytuacji na granicy z Białorusią Wojska Obrony Terytorialnej podniosły alert gotowości sił wsparcia Straży Granicznej. W ciągu 24 godzin możliwe jest powołanie „Terytorialsów” z województwa łódzkiego do natychmiastowego stawiennictwa.

Dziś rano na oficjalnym profilu „Terytorialsów” na Twitterze opublikowano mapkę z informacjami o statusie gotowości WOT w zależności od konkretnego województwa. „Żołnierze! Sprawdźcie wyposażenie i środki łączności, powiadomcie pracodawców i bliskich!” – zaapelowano we wpisie.

R e k l a m a | Dalsza część artykułu pod reklamą

– Dla żołnierzy 9 Łódzkiej Brygady Obrony Terytorialnej podniesiony alert gotowości obowiązuje w trybie 24-godzinnym, co oznacza, że wezwanie w trybie natychmiastowego stawiennictwa możliwe jest w ciągu najbliższych 24 godzin – wyjaśnia w rozmowie z nami Małgorzata Glińska, rzecznik prasowy 9ŁBOT.

Jak dodaje rzeczniczka, żołnierze 9ŁBOT wraz z oddelegowanym sprzętem wspierają działania Straży Granicznej oraz 1 i 2 Brygady Obrony Terytorialnej na granicy z Białorusią. Działania wykonują tam również żołnierze z innych brygad OT. Wsparcie udzielane jest w zakresie patrolowania granicy.

– Na granicy pełni służbę już ponad 12 tys. żołnierzy. Podnieśliśmy stan gotowości „Terytorialsów”. Wspólnie ze służbami MSWiA jesteśmy przygotowani do obrony polskiej granicy – napisał na Twitterze szef MON, Mariusz Błaszczak.

R e k l a m a

ZOBACZ TEŻ

Subskrybuj
Powiadom o
1 Komentarz
Inline Feedbacks
View all comments
WKS WIELUN
2 lat temu

Wystarczy 1000 kibiców i zrobią porządek z ciapatymi

R e k l a m a
R e k l a m a

SPOŁECZNOŚĆ

8,753fanówPolub nas
809obserwującychObserwuj
8obserwującychObserwuj

KOMENTOWANE

R e k l a m a

NAJNOWSZE

R e k l a m a
1
0
Podziel się swoją opiniąx