R e k l a m a

Langendorf z nowym zakładem produkcyjnym w Polsce – w Wieluniu

R e k l a m a

Na początku listopada oficjalnie sfinalizowano rozbudowę zakładu produkcyjnego Langendorf Polska. W nowym zakładzie w Wieluniu, położonym tuż obok spółki-matki Wielton, wytwarzane są naczepy niskopodwoziowe o ładowności do 47 t oraz komponenty do innych pojazdów Grupy Langendorf. Produkcja ciężkich naczep niskopodwoziowych do większych obciążeń pozostanie w zakładzie macierzystym Langendorfa w Waltrop.

Jak przekazano w komunikacie prasowym, budowa nowego zakładu w Polsce – w Wieluniu – była konieczna ze względu na wejście w nową fazę wzrostu i planowane znaczne zwiększenie mocy produkcyjnych Grupy Langendorf. W ubiegłym roku spółka Langendorf przejęła pełną opiekę nad rozwojem produktowym naczep niskopodwoziowych, które są oferowane w całej Grupie Wielton pod niemiecką marką. Produkcja spółki Langendorf Polska rozpoczęła się w październiku 2020 r., obejmując swoim zakresem wytwarzanie naczep niskopodwoziowych, inloaderów oraz innych pojazdów specjalistycznych.

R e k l a m a | Dalsza część artykułu pod reklamą

Obecnie przestrzeń produkcyjna dostępna w Niemczech, w Waltrop, jest ograniczona stale rosnącym zapotrzebowaniem na naczepy niskopodwoziowe oraz naczepy wywrotki. W związku z tym, nowoczesny zakład w Wieluniu służy jako dodatkowe miejsce produkcji naczep specjalistycznych oraz komponentów do pozostałych pojazdów Grupy Langendorf. Dzięki temu niemiecka spółka może znacznie zwiększyć swoją zdolność produkcyjną. W nowej lokalizacji pojazdy i komponenty będą produkowane seryjnie, co pozytywnie przełoży się na skrócenie terminów dostaw.

– Dzięki nowej lokalizacji zwiększamy nasze zdolności produkcyjne i umożliwiamy w przyszłości wytwarzanie jeszcze większej ilości komponentów we własnym zakresie – mówi dr Klaus P. Strautmann, który jako Dyrektor Zarządzający kieruje również Langendorf Polska. I dodaje: – Zasadnicze procesy inżynieryjne pozostają w Waltrop, ale cieszymy się, że udało nam się pozyskać do zespołu w Polsce również bardzo kompetentnych i dobrze wyszkolonych pracowników, stanowiących uzupełnienie kadry Langendorfa. Ponadto, korzystamy z możliwości lakierowania techniką KTL w zakładzie Wieltonu, co przekłada się na dodatkową przewagę konkurencyjną.

Kolejne zalety uruchomienia Langendorf Polska są związane z bezpośrednim sąsiedztwem zakładów produkcyjnych należących do Wieltonu. Wieluński producent pojazdów użytkowych dysponuje jednym z najnowocześniejszych w Europie stanowisk do całopojazdowego badania naczep, w którym pojazdy SMART-LINE mogą zostać poddane kompleksowej kontroli technicznej. Ponadto Wielton posiada nowoczesną lakiernię.

Nowy zakład Langendorfa w Wieluniu zajmuje powierzchnię 10 tys. mkw i zatrudnia 68 pracowników. Aktualnie w Wieluniu, poza produkcją komponentów dla zakładu
w Waltrop, realizowana jest produkcja 8-10 naczep niskopodwoziowych miesięcznie, która, według zapowiedzi, zostanie znacznie zwiększona w nadchodzącym roku.

R e k l a m a

ZOBACZ TEŻ

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
R e k l a m a
R e k l a m a

SPOŁECZNOŚĆ

8,647fanówPolub nas
807obserwującychObserwuj
8obserwującychObserwuj

KOMENTOWANE

R e k l a m a

NAJNOWSZE

R e k l a m a
0
Podziel się swoją opiniąx