R e k l a m a

Za nami XXIII Międzypowiatowy Festiwal Piosenki Patriotycznej i Pieśni Polskiej [WYNIKI]

R e k l a m a

Zespoły i soliści z Wielunia i regionu wzięli udział w XXIII Międzypowiatowym Festiwalu Piosenki Patriotycznej i Pieśni Polskiej, który zorganizowano w środę, 17 listopada w PMDKiS w Wieluniu.

Z patriotycznym repertuarem wystąpili w Wieluniu uczniowie szkół z powiatu wieluńskiego, a także powiatów ościennych – do udziału w wydarzeniu wpłynęły aż 54 zgłoszenia. Na koniec festiwalu jury w składzie Dorota Staszak, Justyna Glinkowska i Magdalena Wicher wyłoniło laureatów w pięciu kategoriach i przyznało zwycięzcom okolicznościowe statuetki oraz dyplomy.

– Miło było słuchać pięknych pieśni i piosenek w rozmaitych aranżacjach. To była prawdziwa uczta duchowa. Tym większa moja radość, że Chór PMDKiS zajął I miejsce a Chór PSM i Zespół Wokalny II LO ex aequo II miejsce w kategorii zespoły. Wielkie gratulacje dla Was! – napisał w mediach społecznościowych Jakub Jurdziński, opiekun wspomnianych chórów i zespołu, a także koordynator festiwalu.

Poniżej podajmy ostateczne wyniki festiwalu.

Kategoria I: soliści, kl. I – III szkoły podstawowej

Gryga Natan Powiatowe Centrum Kultury, Sportu i Rekreacji w Zduńskiej WoliI miejsce
Bartos LiliaSzkoła Podstawowa im. Władysława Bełzy w BieniądzicachII miejsce
Rzepka Klaudia Publiczna Szkoła Podstawowa SPSK w WierzbiuIII miejsce
Bąk Hanna Powiatowy Młodzieżowy Dom Kultury i Sportu w Wieluniuwyróżnienie
Gola MariaGminny Ośrodek Kultury i Sportu w Białejwyróżnienie
Klimas MajaZespół Szkół Samorządowych im. Jana Pawła II Wielkiego w Załęczu Małymwyróżnienie
Podgórniak Julia Powiatowy Młodzieżowy Dom Kultury i Sportu w Wieluniuwyróżnienie

Kategoria II: soliści, kl. IV – VI szkoły podstawowej

Sitna SaraPowiatowy Młodzieżowy Dom Kultury i Sportu w WieluniuI miejsce
Gmur Hanna Gminny Ośrodek Kultury i Sportu w BiałejII miejsce
Golańska PaulinaGminny Ośrodek Kultury i Sportu w BiałejII miejsce
Graczyk JanSzkoła Podstawowa w SzynkielowieIII miejsce
Sułkowska Zofia Gminny Ośrodek Kultury i Sportu w BiałejIII miejsce
Błasiak Natalia Publiczna Szkoła Podstawowa SPSK w Wierzbiuwyróżnienie
Kuc Lena Miejsko – Gminny Dom Kultury w Działoszyniewyróżnienie
Rzepka Patrycja Publiczna Szkoła Podstawowa SPSK w Wierzbiuwyróżnienie

Kategoria III: soliści, kl. VII – VIII szkoły podstawowej

Jankowska – Georgiev DianaSzkoła Podstawowa im. 4. Pułku Piechoty Legionów w ZapolicachI miejsce
Sułkowska Maria Powiatowy Młodzieżowy Dom Kultury i Sportu w WieluniuI miejsce
Włodarczyk HannaPowiatowy Młodzieżowy Dom Kultury i Sportu w WieluniuII miejsce
Bartczak WeronikaPowiatowy Młodzieżowy Dom Kultury i Sportu w WieluniuIII miejsce
Błasiak EmiliaPubliczna Szkoła Podstawowa SPSK w Wierzbiuwyróżnienie
Byczak JuliaPowiatowy Młodzieżowy Dom Kultury i Sportu w Wieluniuwyróżnienie
Czachorowska
Antonina
Szkoła Podstawowa im. 4. Pułku Piechoty Legionów w Zapolicachwyróżnienie
Maciołek MagdalenaSzkoła Muzyczna „Talent” w Kłobucku wyróżnienie
Urbanik Karolina Szkoła Podstawowa im. Powstańców Styczniowych w Osjakowiewyróżnienie

Kategoria IV: soliści, szkoły ponadpodstawowe

Zwiech AmeliaGminny Ośrodek Kultury i Sportu w BiałejI miejsce
Dąbrówka SzymonSzkoła Muzyczna „Talent” w KłobuckuII miejsce
Mikołajczyk MartaMiejski Ośrodek Kultury w ZłoczewieIII miejsce
Arendt MarcelinaSzkoła Muzyczna „Talent” w Kłobuckuwyróżnienie
Siwczak WiktoriaMiejski Ośrodek Kultury w Złoczewiewyróżnienie

Kategoria: zespoły

Chór Powiatowego Młodzieżowego
Domu Kultury i Sportu w Wieluniu
Powiatowy Młodzieżowy Dom Kultury i Sportu w WieluniuI miejsce
Duet: Agnieszka Środa, Błażej RaduckiZespół Szkół Specjalnych w WieluniuI miejsce
Chór Państwowej Szkoły Muzycznej I st. w WieluniuPaństwowa Szkoła Muzyczna I Stopnia w WieluniuII miejsce
Zespół wokalny II Liceum Ogólnokształcącego im. Janusza Korczaka w WieluniuII Liceum Ogólnokształcące im. Janusza Korczaka w WieluniuII miejsce
Dziecięcy zespół wokalnyPowiatowy Młodzieżowy Dom Kultury i Sportu w WieluniuIII miejsce
Duet „Jacy Tacy” Aleksander Ruszkowski, Leonard Wawrzynkiewicz-RaźnySzkoła Podstawowa nr 11 w Zduńskiej WoliIII miejsce
Zespół wokalny „Faustynki”Szkoła Podstawowa SPSK im. św. Faustyny Kowalskiej w Drobnicachwyróżnienie
Duet: Amelia Kasprzak, Dorota KiedosZespół Szkół Samorządowych im. Jana Pawła II Wielkiego w Załęczu Małymwyróżnienie
R e k l a m a

ZOBACZ TEŻ

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
R e k l a m a

SPOŁECZNOŚĆ

5,096fanówPolub nas
613obserwującychObserwuj

KOMENTOWANE

R e k l a m a

NAJNOWSZE

R e k l a m a
0
Podziel się swoją opiniąx