R e k l a m a

ZUS: Wnioski o 300 plus tylko do końca listopada

R e k l a m a

Powoli zbliża się do końca czas na składanie wniosków o tzw. „wyprawkę szkolną”. Wnioski z programu „Dobry Start” można składać do 30 listopada br.

W województwie łódzkim w ramach „Dobrego Startu” ZUS wypłacił niemal 77,5 mln zł, obejmując świadczeniem „300 plus” ponad 258 tys. dzieci. Według najnowszych danych, w całej Polsce w ramach tego programu wypłacono już blisko 1,3 mld zł na 4,3 mln dzieci.

R e k l a m a | Dalsza część artykułu pod reklamą

Wnioski o „300 plus” można składać od 1 lipca. W bieżącym roku szkolnym wniosek o to świadczenie można złożyć wyłącznie w formie elektronicznej – za pomocą portalu PUE ZUS, bankowości elektronicznej lub portalu Emp@tia. Obsługą świadczeń od tego roku zajmuje się ZUS, a wnioski rozpatrywane są w większości automatycznie. Jak informuje ubezpieczyciel, przyjmowanie i obsługa wniosków przebiega bez zakłóceń.  

Świadczenie z programu „Dobry Start” przysługuje raz w roku, w wysokości 300 zł na dziecko uczące się w szkole, aż do ukończenia przez nie 20. roku życia lub 24 lat w przypadku dzieci z niepełnosprawnościami.

– Każda osoba, która złoży wniosek o świadczenie z programu „Dobry Start”, także przez bankowość elektroniczną lub portal Emp@tia, znajdzie wszystkie informacje na temat tego wniosku i jego obsługi na portalu PUE ZUS – informuje Monika Kiełczyńska, regionalna rzeczniczka ZUS województwa łódzkiego. – Na portalu PUE ZUS znajdzie się też cała korespondencja z ZUS w sprawie wniosku o świadczenie. Może to być wezwanie do uzupełnienia wniosku lub załączników, informacja o przyznaniu świadczenia czy też decyzja odmawiająca przyznania świadczenia – dodaje rzeczniczka.

R e k l a m a

ZOBACZ TEŻ

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
R e k l a m a
R e k l a m a

SPOŁECZNOŚĆ

8,648fanówPolub nas
806obserwującychObserwuj
8obserwującychObserwuj

KOMENTOWANE

R e k l a m a

NAJNOWSZE

R e k l a m a
0
Podziel się swoją opiniąx