R e k l a m a

Wieluńscy policjanci rozmawiali o bezpieczeństwie z seniorami. Spotkania w Konopnicy i w Wieluniu

R e k l a m a

Wieluńscy policjanci spotkali się z seniorami w Gminnym Ośrodku Kultury w Konopnicy. Mundurowi informowali starsze osoby o sposobach działania oszustów, a także uczulali na kwestie związane z bezpieczeństwem ruchu drogowego. To już kolejne takie spotkanie w naszym regionie w ostatnim czasie.

Podczas spotkania, które zorganizowano 23 listopada br. mundurowi rozmawiali z seniorami o metodach stosowanych przez przestępców oraz radzili, jak uchronić się przed utratą pieniędzy.

R e k l a m a | Dalsza część artykułu pod reklamą

– Policjanci przestrzegali, że znana metoda oszustwa „na wnuczka”, jaką posługują się przestępcy, jest często modyfikowana. Obecnie osoby o nieuczciwych zamiarach bardzo często podszywają się pod przedstawicieli banków, policjantów i różnych innych instytucji – relacjonuje st. asp. Katarzyna Grela z wieluńskiej policji. Jak dodaje, mundurowi wskazali też seniorom, jak ważne jest zachowanie ostrożności podczas kontaktów z obcymi osobami.

Jak informują stróże prawa, podczas spotkania dużą uwagę poświęcono też tematyce związanej z bezpieczeństwem osób starszych jako uczestników ruchu drogowego. Omówiono kwestie dotyczące bezpiecznego poruszania się po drogach pieszo, rowerem oraz kierując pojazdami mechanicznymi.

– Mundurowi zwrócili uwagę na zmianę przepisów prawnych, które wprowadziły pierwszeństwo pieszych przed pojazdami nie tylko na przejściu dla pieszych, ale również pieszych zbliżających się do niego. Pieszym przypomniano o zakazie korzystania z telefonu lub innego urządzenia elektronicznego podczas wchodzenia lub przechodzenia przez jezdnię, w tym również przez przejście dla pieszych lub torowisko – informuje Katarzyna Grela.

Policjanci mówili też o konieczności noszenia odblasków, szczególnie w porze jesienno-zimowej, kiedy szybko zapada zmrok. Podczas spotkania stróże prawa przypomnieli pieszym, że podobnie jak kierujący, także oni są zobowiązani do uważania na drodze. Na koniec spotkania wszyscy otrzymali kamizelki odblaskowe, ufundowane przez Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Łodzi, Oddział Terenowy w Sieradzu.

Debata z seniorami również w Wieluniu

Warto dodać, że spotkanie w Konopnicy było już kolejnym tego rodzaju wydarzeniem w ostatnim czasie. Wcześniej wieluńscy mundurowi spotkali się ze słuchaczami wieluńskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku w ramach debaty społecznej pod nazwą „Bezpieczny i świadomy senior”. Wydarzenie zorganizowano w sali widowiskowej Wieluńskiego Domu Kultury.

Wówczas, podobnie jak w Konopnicy, tematem przewodnim spotkania było omówienie przestępstw, których ofiarami padają osoby starsze, a także bezpieczeństwo w ruchu drogowym. Wieluńscy seniorzy podczas spotkania poinformowali funkcjonariuszy o problemach jakie napotykają w codziennym życiu, a na koniec otrzymali odblaski.

R e k l a m a

ZOBACZ TEŻ

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
R e k l a m a
R e k l a m a

SPOŁECZNOŚĆ

8,753fanówPolub nas
809obserwującychObserwuj
8obserwującychObserwuj

KOMENTOWANE

R e k l a m a

NAJNOWSZE

R e k l a m a
0
Podziel się swoją opiniąx