R e k l a m a

Gmina Wieruszów: 84-latka okradziona w domu przez dwie kobiety. Policjanci ostrzegają

R e k l a m a

84-letnia mieszkanka gminy Wieruszów została okradziona przez dwie kobiety, które wpuściła do domu. Policjanci ostrzegają, że przestępcy w różny sposób próbują wyłudzić informacje o posiadanych oszczędnościach. Nieraz wykorzystują też czyjąś nieuwagę, by ukraść pieniądze lub inne kosztowności.

O bezwzględnym sposobie działania złodziei przekonała się 84-letnia mieszkanka miejscowości Wyszanów w gminie Wieruszów. We wtorek, 23 listopada 2021 roku, około południa do domu seniorki weszły dwie kobiety. Jak informuje asp. sztab. Damian Pawlak z wieruszowskiej policji, kobiety pod pozorem sprzedaży wyrobów tekstylnych, wykorzystując nieuwagę pokrzywdzonej, skradły znaczną sumę pieniędzy i uciekły.

R e k l a m a | Dalsza część artykułu pod reklamą

– Dlatego policjanci apelują o daleko idącą ostrożność. Ostrzegamy mieszkańców naszego regionu, aby nie podawać żadnych informacji osobom nieznajomym i nie wpuszczać takich osób do swojego domu lub mieszkania – przypomina Damian Pawlak. – Pamiętajmy, że przestępcy pod byle pretekstem wykorzystują nieuwagę, szczególnie osób starszych, i w tym czasie dokonują kradzieży.

Asp. sztab. Damian Pawlak radzi też uważać na osoby, które chociażby telefonicznie podają się za policjantów, urzędników, inkasentów, czy też pracowników poczty i proszą o przekazanie pewnych informacji lub pieniędzy. – Przypominamy, że prawdziwi policjanci nigdy nie wypytują o posiadane oszczędności przez telefon, nigdy nie proszą o przekazanie gotówki, nie wypytują również o dane logowania do banków – podkreśla Damian Pawlak. Jak dodaje, funkcjonariusze ponadto nigdy nie informują telefonicznie o prowadzonych przez siebie sprawach i nie proszą o przekazanie pieniędzy na realizację takiej sprawy.

– W przypadku podejrzanej rozmowy lub wizyty osoby nieznajomej pamiętajmy, aby natychmiast zakończyć taką rozmowę i skontaktować się z ze swoimi bliskimi oraz powiadomić policję o zaistniałej sytuacji – apeluje asp. sztab. Damian Pawlak z wieruszowskiej policji.

R e k l a m a

ZOBACZ TEŻ

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
R e k l a m a
R e k l a m a

SPOŁECZNOŚĆ

8,644fanówPolub nas
806obserwującychObserwuj
8obserwującychObserwuj

KOMENTOWANE

R e k l a m a

NAJNOWSZE

R e k l a m a
0
Podziel się swoją opiniąx