R e k l a m a

Policjanci zachęcali młodzież z Zespołu Szkół nr 2 w Wieluniu do wstąpienia w ich szeregi

R e k l a m a

Wieluńscy policjanci spotkali się z maturzystami z Zespołu Szkół nr 2 w Wieluniu, aby porozmawiać o perspektywach, jakie daje służba w Policji.

W poniedziałek, 29 listopada br., funkcjonariusze wieluńskiej komendy prowadzili wśród maturzystów ZS nr 2 akcję zachęcającą młodzież do wstępowania w policyjne szeregi. Podczas spotkania dzielnicowy przedstawił młodym ludziom, jak wygląda na co dzień jego praca. Jak podkreślił, służba w tej formacji wymaga chęci niesienia pomocy innym ludziom oraz empatii. Dodał, że służba jest często wymagająca, ale przynosi wiele satysfakcji. Z kolei policjantka zajmująca się w wieluńskiej komendzie profilaktyką społeczną opowiedziała młodzieży o wymogach formalnych oraz postępowaniu kwalifikacyjnym.

R e k l a m a | Dalsza część artykułu pod reklamą

– Szczegółowo przedstawiono procedurę kwalifikacyjną oraz jak wyglądają jej poszczególne etapy. Każdy mógł się dowiedzieć, jakie dokumenty musi złożyć kandydat na przyszłego policjanta oraz gdzie szukać informacji dotyczących procedury rekrutacyjnej – relacjonuje st. asp. Katarzyna Grela, oficer prasowy wieluńskiej komendy. Jak dodaje, mundurowi podczas spotkania chętnie udzielali odpowiedzi na pytania. Dotyczyły one w głównej mierze zadań stawianych przed policjantami pracującymi w różnych komórkach.

Policjanci prowadzą również „Doborowe czwartki”

Funkcjonariusze przypominają też, że w każdy pierwszy czwartek miesiąca Komenda Powiatowa Policji w Wieluniu prowadzi akcję „Doborowy czwartek”. – Wszystkich zainteresowanych wstąpieniem w nasze szeregi serdecznie zapraszamy w najbliższy czwartek, tj. 2 grudnia 2021 roku, w godzinach 14:00 – 16:00 do wieluńskiej komendy – zachęca st. asp. Katarzyna Grela. Jak dodaje, osoby, które przyjdą w tym dniu do jednostki będą mogły uzyskać szczegółowe informacje związane z procedurą kwalifikacyjną.

– Każdy zainteresowany służbą w Policji będzie miał możliwość złożenia dokumentów niezbędnych do rozpoczęcia rekrutacji i uzyskać pomoc w ich wypełnieniu. Osoby zainteresowane prosimy o kontakt pod numerem telefonu 47 845 52 16 – wskazuje Katarzyna Grela.

R e k l a m a

ZOBACZ TEŻ

R e k l a m a
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
R e k l a m a
R e k l a m a

SPOŁECZNOŚĆ

8,762fanówPolub nas
812obserwującychObserwuj
8obserwującychObserwuj

KOMENTOWANE

R e k l a m a

NAJNOWSZE

R e k l a m a
0
Podziel się swoją opiniąx